Dzienne archiwa: 2 kwietnia 2018

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

O godz. 6.30 w naszej parafii miała miejsce rezurekcja, czyli uroczyste nabożeństwo połączone z procesją wokół kościoła mające na celu obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Po procesji odbyła się Msza św. w intencji żyjących i zmarłych parafian. Pogoda była typowo jesienna: deszczowa i wietrzna. Mimo to frekwencja i nastrój świąteczny dopisały. Wszystkim…

Liturgia Wigilii Paschalnej

W Wielką Sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się Liturgia Wielkiej Soboty. Przed kościołem odbyła się Liturgia Światła zaś w kościele Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna oraz Liturgia Eucharystyczna. Całe Triduum Paschalne odbywa się także – 2 godziny wcześniej – na filii w Lichyni.

Boży Grób w Zalesiu Śląskim

Zwyczaj budowy Bożego Grobu pochodzi z Palestyny. W Polsce, począwszy od XVI w., w centrum umieszcza się figurę zmarłego Pana Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę płótna, w którym było owinięte ciało naszego Zbawiciela. Dostojny Grób Pański – co roku – budują także mieszkańcy Lichyni w kościele filialnym.