Dzienne archiwa: 3 kwietnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie 5 – 11 kwietnia 2021 r.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 5 kwietnia 7.00 Za + Bernarda Matuszek, jego ojca Pawła, szwagrów Jana i Andrzeja, za ++ rodziców Karola i Elżbietę Komander, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ z pokrewieństwa Komander, Matuszek, Gamon i Mynarek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące 9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Maksymiliana i Paulinę Wypich, Alfreda…

Parafialne Groby Pańskie

Zwyczaj budowania grobów pańskich pochodzi z Ziemi Świętej. W centrum umieszcza się figurę zmarłego Pana Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto ciało naszego Zbawiciela. W naszej parafii – zarówno w Zalesiu Śląskim jak i w Lichyni – zwyczaj budowania grobów praktykowany jest od niepamiętnych czasów.