25 lat Kapłaństwa ks. Eryka Koppy

30 kwietnia 2017 r. 25 lat kapłaństwa obchodził pochodzący z Zalesia Śląskiego ks. Eryk Koppa. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. W tym kościele przyjmował sakramenty św., począwszy od chrztu. Ks. proboszcz Teodor Smiatek przywitał wszystkich zgromadzonych i wprowadził do jubileuszowej liturgii, zaś kolega ze Zgromadzenia Werbistów wygłosił kazanie nawiązujące do życia i posługi kapłańskiej Jubilata. We Mszy św. uczestniczyli księża, siostra zakonna Dolores, przełożona sióstr zakonnych w Raciborzu, rodzina oraz licznie zgromadzeni wierni z parafii i zaproszeni goście z poza parafii. Pod koniec Mszy św. poszczególne delegacje złożyły życzenia i kwiaty. Obecnie ks. Eryk pełni drugą kadencję prowincjała Księży Werbistów. Dostojnemu jubilatowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, ludzkiej życzliwości i zdrowia na kolejne lata kapłańskiej posługi. Szczęść Boże!

Boże błogosław wszystkim, których stawiasz na drogach mojego życia. Błogosław Mamie, rodzeństwu i ich rodzinom, a zmarłemu Ojcu i Markowi daj radość nieba.
O. Eryk Koppa