Siostry zakonne pochodzące z naszej parafii

Niektórzy najstarsi mieszkańcy z naszej parafii pamiętają tylko niektóre siostry zakonne wywodzące się z naszej parafii.

s. Madaler
Imię tej siostry nie jest znane. Wiemy tylko tyle, że swoje powołanie realizowała w zakonie kontemplacyjnym. Zmarła w 1943 roku w Grecji.

s. Rozalia Majnusz

Do zakonu wstąpiła w 1911 r. w Liege w Belgii. Otrzymała imię siostra Weronika od Najświętrzego Serca Jezusowego. W 1941 roku powróciła do domu rodzinnego. Następnie wraca do, ale do Ketzu we Francji – skąd postulat przenosi się do Paryża. W roku 1933 założono Fundacje Sióstr św. Rodziny w Łodzi. Powstał tam dom fundacyjny i szpital i tam też Rozalia Majnusz została skierowana.  W roku 1945 pojechała do Domu Generalnego we Francji. Po powrocie została przełożoną zakonu Sióstr Św. Rodziny. Była tam przez 12 lat. Zmarła w marcu 1963 roku w Łodzi.

s. Clarentina

Była boromeuszką w klasztorze trzebnickim. Zmarła w 1969 roku.

s. Elifa

Franciszkanka ołdrzychowicka. Spędziła ponad 50 lat w zakonie. Zmarła w 1982 roku.

s. Gerwalda

Siostra w klasztorze w Beratshausen w Bawarii. Żyła ponad 84 lata.

s. Walburga

Pracowała w Emmaus – Izrael. Zmarła w 1978 roku.

s. Gerwalda

Siostra w klasztorze w Beratshausen w Bawarii. Żyła ponad 84 lata.

s. Nicodemia Knopp

Wywodziła się z Lichyni. Była misjonarką żeńskiego odgałęzienia zakonu Werbistów. Przebywała w Wollensdorf w Austrii. Zmarła 17 czerwca w 1989 roku w Stockerau (Austria).

s. Tharsilla Panek

Urodziła się w Lichynii w 1899 roku. Była boromeuszką w Trzebnicy. Od 1950 roku na stałe w klasztorze Grafchaft gdzie zmarła w wieku 74 lat.

s. Merboda Mainusch

Jest franciszkanką w klasztorze w Munster. W 1996 roku obchodziła złoty jubileusz ślubów zakonnych.

s. Magdalena Niemiec

Śluby wieczyste przyjęła w 1989 roku. Pełni funkcję dyrektora Zakładu Opieki nad dziećmi inaczej sprawnymi w Ludwikowicach. Siostra Magdalena należy do Zgromadzenia Siostr Pielęgniarek wg III reguły św. Franciszka w prowincji ołdrzychowickiej.