Adwentowe oczekiwanie

Tradycyjnie – od setek lat – Kościół Katolicki obchodzi okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Na tę tradycję składają się m.in. Msze św. roratnie, sprawowane ku czci Matki Bożej, spotkanie ze Św. Mikołajem i łamanie się opłatkiem.
Nasza parafia, szczególnie zaś dzieci i młodzież, wzorem przodków, stara się pielęgnować te tradycje. W tym roku Adwent rozpoczęliśmy 29 listopada, a zakończymy 24 grudnia. Młodzi parafianie wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami aktywnie uczestniczą w roratach. Przychodzą z lampionami, modlą się, śpiewają, słuchają kazań zachęcających do czytania Pisma Świętego, losują figurkę Dzieciątka Jezus, Matki Bożej i Biblię. Po powrocie do domu biorą odział w konkursie religijnym Radia Plus Opole.

Spotkanie ze św. Mikołajem – tym prawdziwym – prosto z nieba – odbyło się w tym roku 4 grudnia o godz. 9.00 w kościele parafialnym. Oprócz pięknych opowiadań, wspólnych śpiewów i pytań Święty przyniósł ze sobą prezenty w postaci słodyczy i świętych obrazków, którymi obdarował wszystkich obecnych – a było nas sporo 🙂
18 grudnia
na godz. 10.00 do sali konferencyjnej przybyło Dzieciątko do naszych marianek, ministrantów, ministrantek, kantorek, lektorek i lektorów. Zanim przełamaliśmy się opłatkiem ks. Proboszcz omawiał ważne sprawy duszpasterskie, dyscyplinarne i kolędowe. Po odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i śpiewie na znak jedności i życzliwości przełamaliśmy się opłatkiem. Na zakończenie ks. Teodor podzielił prezenty w postaci pysznej czekolady, pięknych kalendarzy i aniołków, które wcześniej – w nocy – podrzuciło Dzieciątko na plebanię. Po spotkaniu szefowie poszczególnych grup liturgicznych przydzielili służbę na wyznaczone dni odwiedzin  duszpasterskich.Oby kolejne Święta przyniosły nam dużo ciepła, miłości oraz Bożego błogosławieństwa, których tak bardzo potrzebujemy.