Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Budowa nowego chodnika

14 października rozpoczęliśmy kolejną inwestycję – budowę nowego chodnika wokół kościoła filialnego w Lichyni. Prace obejmują m.in. usunięcie i pokruszenie starego, zróżnicowanego (asfaltowego, betonowego …) chodnika, położenie i ubicie rozdrobnionego kruszcu, położenie i ubicie drobnego nowego kamienia, położenie i ubicie bazaltu, wreszcie położenie kostki w/g projektu Księdza Proboszcza. Chodnik będzie w trzech odcieniach. Roboty potrwają – jak pójdzie w/g planu – około miesiąca. Inwestycją kieruje szef firmy budowlanej z Lichyni, współpracujący z podwykonawcami. Będzie także wykonany m. in. wjazd dla wózków dziecięcych i inwalidzkich, wymieniony krzyż oraz postawiony nowy płot od strony prezbiterium kościoła. Przy okazji będą usunięte stare tuje przy misyjnym krzyżu i posadzone nowe. Co jeszcze – wyjdzie w trakcie realizacji inwestycji …