Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Budowa nowego wjazdu i chodnika – zakończona

23 września zakończyliśmy prace związane z budową nowego wjazdu na plac plebanijny oraz chodnika do Domu Katechetycznego, pomieszczeń gospodarczych i garażu w Zalesiu Śląskim. Mimo różnych niespodzianek, które kryła ziemia i deszczowej pogody, pomyślnie zakończyliśmy to ważne przedsięwzięcie. Zleceniodawcą, projektantem i sponsorem tej bardzo długo oczekiwanej inwestycji, zwłaszcza księdza oraz dzieci i młodzieży korzystających z małej salki i sali konferencyjnej – był nasz proboszcz Teodor Smiatek. Prac podjęła się firma pana Artura z Krośnicy, za co jej bardzo dziękujemy. Pod 8 cm. trójkolorową kostką brukową „Holland” oraz granitową położyliśmy nową instalację deszczową, wodociągową i kanalizacyjną, także do Domu Katechetycznego. Wybór kostki nie był przypadkowy, nawiązuje bowiem do kostki wokół kościoła parafialnego i chodnika wiejskiego. Na wykonane prace mamy 3 letnią gwarancję.