Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Cmentarz parafialny w uroczystość Wszystkich Świętych

Każdego roku, uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, to szczególne dni w których wspominamy naszych bliskich zmarłych oraz odwiedzamy ich groby. Cmentarze wypełnione są ludźmi, którzy również uczestniczą w nabożeństwach oraz procesjach. Tak było do tej pory, rok w rok, w naszej parafii. Jeszcze rok temu raczej nikt nie mógł przypuszczać, że następny rok przyniesie tak wiele zmian, które uniemożliwią w tych dniach odwiedzenie grobów bliskich oraz nie odbędzie się procesja z kościoła na cmentarz – z powodu epidemii „koronawirusa”. Premier RP i Episkopat Polski nakazali zamknięcie cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada, by zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy. Ksiądz Proboszcz wraz parafianami ograniczył się do odprawienia uroczystych nieszporów za zmarłych, zaś przed kościołem pokropił wodą święconą i okadził groby naszych śp. księży proboszczów.

Aby nieco przybliżyć rodzinom miejsce, na którym spoczywają ich bliscy czy znajomi, których nie mogą oni odwiedzić, wykonane zostały zdjęcia z lotu ptaka naszego cmentarza parafialnego w Zalesiu Śląskim.