Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Dożynki 2021 – w Zalesiu Śląskim

29 sierpnia 2021 r., o godz. 10:30, w kościele parafialnym w Zalesiu Śląskim, rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie dożynek parafialnych, podczas których rolnicy oraz pozostali parafianie dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Na placu kościelnym Ksiądz Proboszcz gorąco powitał starostów dożynkowych Gabrielę i Krystiana Kroker oraz zgromadzonych wiernych i pokropił ich wodą święconą. Następnie procesyjnie została wniesiona do kościoła korona żniwna. Celebrowana dziękczynna Eucharystia, połączona była z dożynkowym kazaniem. Tradycyjnie już – po raz 16 – dary i ofiary z uroczystości przeznaczone zostały na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny, Leśnicy i Poręby.