Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Dożynki – 2022 – w Zalesiu Śląskim

28 sierpnia 2022 r., o godz. 10.30, w kościele parafialnym w Zalesiu Śląskim, rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie dożynek parafialnych, podczas których rolnicy oraz pozostali parafianie dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Na placu kościelnym proboszcz ks. Teodor Smiatek gorąco powitał starostów dożynkowych Renatę i Adriana Wycisło oraz zgromadzonych wiernych i pokropił ich wodą święconą. Następnie procesyjnie została wniesiona do kościoła korona żniwna. Celebrowana dziękczynna Eucharystia, połączona była z dożynkowym kazaniem. Tradycyjnie już – po raz 17 – dary i ofiary dożynkowe przeznaczone zostały na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny, Leśnicy i Poręby. Pogoda i frekwencja dopisały.