Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Dożynki parafialne w Zalesiu Śląskim

2 września 2018 r., o godz. 10:30 rozpoczęła się Msza św., na której mieszkańcy Zalesia Śląskiego i Popic dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony. Wcześniej jednak, stojących na zewnątrz parafian, starostów dożynkowych oraz panie niosące koronę dożynkową, Ksiądz Proboszcz przywitał i pokropił wodą święconą. W kościele przewodniczył Mszy św. i wygłosił Słowo Boże o wartości chleba eucharystycznego i powszedniego oraz o związanych z nim zwyczajach. Uroczystość uświetniły obecne sztandary rolników, marianek, myśliwych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim, służba liturgiczna, korona żniwna, piękne ołtarze z darami i zgromadzeni wierni. Uroczystość miała dostojny i radosny charakter. Po nieszporach dożynkowych siostry zakonne zabrały złożone dary, obiecując pamięć o naszej parafii w modlitwie.