Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Dożynki – 2020 – w Zalesiu Śląskim

30 sierpnia 2020 r., o godz. 10:30, w kościele parafialnym w Zalesiu Śląskim, rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie dożynek parafialnych, podczas których rolnicy oraz pozostali parafianie dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Na placu kościelnym Ksiądz Proboszcz gorąco powitał starostów dożynkowych Joannę i Krystiana Tiszbierek oraz zgromadzonych wiernych i pokropił ich wodą święconą. Następnie do kościoła została wniesiona korona żniwna przez panie w strojach regionalnych. Celebrowana dziękczynna Eucharystia, połączona była z dożynkowym kazaniem. Tradycyjnie już – po raz 15 – dary i ofiary z uroczystości przeznaczone zostały na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny, Leśnicy i Poręby. Frekwencja – mimo panującej epidemii „koronawirusa” – była zadawalająca.