Dożynki parafialne w Zalesiu Śląskim

25 sierpnia 2024 r., o godz. 10.30, w kościele parafialnym w Zalesiu Śląskim, rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie dożynek parafialnych, podczas których rolnicy oraz pozostali parafianie dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Na placu kościelnym proboszcz ks. Teodor Smiatek powitał starostów dożynkowych Bożenę i Krystiana Mróz oraz wszystkich zgromadzonych wiernych i pokropił ich wodą święconą. Następnie procesyjnie została wniesiona do kościoła korona żniwna. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Teodor Smiatek, a obecny był również na niej pochodzący z naszej parafii ks. O. Eryk Koppa. Tradycyjnie już – po raz 19 – dary i ofiary dożynkowe przeznaczone zostały na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny, Leśnicy i Poręby. Pogoda i frekwencja dopisały.