Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Formacja i wspomnienia

W dniach 11 – 15 listopada 2018 r. w Nysie odbywało się szkolenie formacyjne dla srebrnych jubilatów kapłaństwa, do których należy również ksiądz Teodor. Była to okazja nie tylko do spotkań z m. in. księżmi biskupami, profesorami i kolegami, do pogłębienia tożsamości kapłańskiej, ale także do miłych wspomnień z lat studenckich (1987 – 1993). Na fotkach m. in. budynek byłego seminarium duchownego, „nieprzemyślana” zabudowa rynku, remontowana bazylika nyska p.w. św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki od zewnątrz i wewnątrz, dom Wagi Miejskiej,  były kościół seminaryjny p.w.  św. apostołów Piotra i Pawła od zewnątrz i wewnątrz, wnętrze byłego seminarium (obecnie Dom formacyjny), kaplica sióstr Elżbietanek i kościół Wniebowzięcia NMP. Było nas 25 księży.