Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Generalny remont i renowacja elewacji wewnętrznej kościoła parafialnego

18 maja br. rozpoczęliśmy generalny remont i renowację kościoła parafialnego w Zalesiu Śląskim – od wewnątrz. Prace dotyczą wszystkich ścian kościoła, łącznie z pomieszczeniami towarzyszącymi jak: przedsionek, zakrystię, kotłownię, wejście na chór i strych itd. Ściany są czyszczone, uzupełniane, zabezpieczane i podwójnie malowane – w programie CAPAROL. Kolory dominujące to biały, piaskowy i złoty. Głównymi pracami remontowymi i renowacyjnymi zajmuje się firma państwa Izbickich z Zalesia Śląskiego.
Aktualnie ołtarz główny świątyni, łącznie z obrazem naszej Patronki, znajduje się w pracowni konserwatorskiej. Generalnym odnowieniem ołtarza zajmuje się pani Jolanta Dudała z Nysy. Bardzo zależy nam na tym aby ołtarz powrócił do wersji pierwotnej. Prace obejmą także wymianę i uzupełnienie instalacji elektrycznej, łącznie z tablicami sterującymi, nowymi napędami dzwonów, zegarem frankfurtckim, numeratorami, niektórymi lampami i częściowo nagłośnieniem. Tym zajmuje się nasz elektryk z Popic, przy współpracy z firmą Rduch. Stolarką – m.in. położeniem dębowego parkietu na chórze i zakrystii – zajmie się pan Stefan Bryłka z Popic, zaś nowe meble do zakrystii i półki do kotłowni tworzą się w warsztacie stolarskim pana Krzysztofa Kwoczały z Zalesia Śląskiego. Na bieżąco o porządek dbają nasze parafianki. Przewidywany okres prowadzonych prac – jak Pan Bóg pozwoli – około dwóch miesięcy. Na ten czas – oprócz niedziel i uroczystości – wszystkie nabożeństwa odprawiane są w grocie Matki Bożej lub w sali konferencyjnej – w zależności od pogody.

01 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 04 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 07 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 09 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 11 12 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 14 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 18