Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Generalny remont kapliczki

23 czerwca rozpoczęliśmy generalny remont i renowację kapliczki św. Jana Nepomucena, męczennika w Zalesiu Śląskim – od wewnątrz. Kapliczka ma ok. 200 lat. Prace obejmą m. in. skucie starego, zmurszałego tynku, iniekcję, czyli osuszanie ścian przez zamknięcie możliwości dalszego podsiąkania wilgoci, uzupełnienie pęknięć, nałożenie nowego, specjalnego, tzw. „oddychającego” tynku, odmalowanie na nowo całego wnętrza w ciepłych kolorach oraz odnowienie i zabezpieczenie figury św. Jana Nepomucena. Prac podjęła się firma z naszej parafii. Pod kapliczką jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych; to jest – niestety – głównym powodem stałego zawilgocenia kapliczki i konieczności regularnego jej odnawiania.