Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Gminne dożynki w Lichyni

3 września 2022 r., w Lichyni, rozpoczęło się wspólne świętowanie mieszkańców całej gminy na Dożynkach Gminnych. Z kolei w niedzielę, 4 września, o godz. 12:00, w kościele filialnym pw. św. Józefa Robotnika, miała miejsce Msza św. dożynkowa, podczas której wierni dziękowali Bogu za tegoroczne plony i prosili o dalsze błogosławieństwo dla wszystkich rolników i pracujących na roli. Uroczystościom przewodniczył i słowo Boże wygłosił ksiądz proboszcz Teodor Smiatek. Starostami dożynkowymi byli Agata i Janusz Szabliccy. Po Mszy św. odbywała się dalsza część artystyczna w namiocie. Dary dożynkowe przeznaczone zostały na potrzeby sióstr zakonnych z Góry św. Anny. Pogoda i frekwencja dopisały.