Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Kapłańskie spotkanie – po 14 latach…

19 czerwca 2007r. w parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Zawiszycach (dekanat Głubczyce) odbył się zjazd kursowy księży – rocznika święceń 1993. Do tego kursu należy nasz ks. Proboszcz Teodor Smiatek (na zdjęciu stojący w środku w ostatnim rzędzie). Z tej okazji wygłosił do swoich kolegów i tamtejszych parafian kazanie na temat: „Zawierzenia swojego kapłaństwa i życia swoich parafian Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP.” Tym razem zaprosił ks. Adam Kryczka (na zdjęciu stojący w środku w pierwszym rzędzie). Zaproszenia do poszczególnych parafii kolegów księży i kolejka głoszącego Słowo Boże uzależnione są od liter alfabetu. Od „A” – zapraszający ; od „Z” – głoszący. Spotkanie miało bardzo radosny charakter. Jak narazie – Bogu dzięki – trzymamy się dobrze.

zjazd_kursowy_2zjazd_kursowy zjazd_kursowy_1