Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Kapliczka św. Jana Nepomucena – jak nowa

9 maja br. zakończyliśmy remont i renowację kapliczki św. Jana Nepomucena (1350 – 1393) w Zalesiu Śląskim. Prac podjęła się firma z naszej parafii. Potraktowała to solidnie i gratisowo, za co jesteśmy wdzięczni. Właściwie wszystko oprócz dachu, zostało wyremontowane i odnowione. Elewacja zewnętrzna została odświeżona i pomalowana w kolorach kościoła i plebanii. Elewacja wewnętrzna kapliczki została najpierw zbita, później osiatkowana i na nowo otynkowana, zaś podłoże wypłytkowane. Wnętrze zostało pomalowane w kolorach: białym i piaskowym. Figura Świętego została wyczyszczona, w uszkodzonych miejscach uzupełniona, podmalowana i zakonserwowana.
10 maja w niedzielę po sumie przy licznym udziale parafian, kapliczka i figura zostały pobłogosławione i poświęcone przez księdza Proboszcza. Wiek: mogą mieć ok. 150-200 lat. Święty Jan Nepomucen jest patronem dobrej spowiedzi i sławy, mostów i od powodzi. W naszej parafii cieszy się dużą czcią i popularnością.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 06 07 08 09 10 11 12 13