Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Kolejny – nowy krzyż

27 września pomiędzy Zalesiem Śląskim a Cisową został postawiony nowy krzyż. Wykonany jest z drzewa modrzewiowego. Nowy jest również korpus Pana Jezusa, tabliczka INRI oraz mini kapliczka Matki Bożej. Ze względów bezpieczeństwa podstawa krzyża została nieco odsunięta od jezdni i chodnika. Sponsorem krzyża jest nasz parafianin z początkowych numerów ul. Kościuszki. Bóg zapłać za życzliwość i zaangażowanie. Dziękujemy również parafianom, którzy pomagali w postawieniu krzyża. Uroczyste poświęcenie odbyło się 14 listopada o godz. 15.00. Jest to już 12 nowy krzyż, poświęcony przez naszego ks. Teodora, w czasie jego 15 – letniej proboszczowskiej służby w naszej parafii, nie licząc odnowionych krzyży, kaplic i kapliczek.