Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Kościół lichyński – po renowacji

26 sierpnia zakończyliśmy renowację elewacji wewnętrznej kościoła filialnego p.w. św. Józefa Robotnika w Lichyni. Zlecone i zaakceptowane przez księdza Teodora oraz parafian prace przebiegły wyjątkowo sprawnie, bezpiecznie i dokładnie. Świątynia odzyskała nowy blask – w „ciepłych” kolorach. Odnowieniu zostały poddane również pomieszczenia towarzyszące kościoła. Jeśli chodzi o sam ołtarz św. Józefa, to został poddany wyczyszczeniu od wewnątrz i od zewnątrz, łącznie z odświeżeniem i impregnacją drewnianego obramowania oraz zainstalowaniem nowego podświetlenia. Również zostały odświeżone i zabezpieczone figury i stacje Drogi Krzyżowej. Przy okazji poprawiliśmy nagłośnienie kościoła instalując nowy wzmacniacz, mikrofony i dodatkowy głośnik, z myślą głównie o tych, którzy biorą udział w nabożeństwach na zewnątrz świątyni. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom z Lichyni, jak również zaangażowanym w to szlachetne dzieło miejscowym wykonawcom.