Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Kościół parafialny – od wewnątrz – jak nowy

18 listopada 2023 r. zakończyliśmy odnawianie kościoła parafialnego w Zalesiu Śląskim od wewnątrz. Ostanie miało miejsce 14,5 roku temu. Od 18 października br. przeprowadziliśmy: malowanie prezbiterium, nawy głównej, przedsionka, zakrystii i kotłowni. Nieco wcześniej, w czasie epidemii koronawirusa, przeprowadziliśmy gruntowną renowację 14 stacji Drogi Krzyżowej, obrazów i wszystkich figur kościoła, łącznie z trzema figurami od dawna zapomnianymi, które znajdowały się na strychu domu katechetycznego. Zaś 1,5 miesiąca wcześniej zmieniliśmy ogrzewanie kościoła z tradycyjnego pieca na pompę ciepła Panasonic o mocy 16 KW i piec alternatywny o mocy 25 KW na ekogroszek, pelet, itp., stanowiący awaryjne źródła ciepła – w systemie nadmuchowym; wg pomysłu i projektu ks. Teodora Smiatka. Z Bożą pomocą oraz przy wspólnej życzliwości Księdza Proboszcza i parafian radziliśmy sobie – jak zawsze – bez dotacji. Przed nami kolejne ambitne plany, zarówno w Zalesiu Śląskim jak i w Lichyni. Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy angażują się w te piękne – Boże dzieła.