Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Kościół parafialny : kapitalny remont organów

18 listopada 2019 r. rozpoczęliśmy generalny remont organów kościoła parafialnego w Zalesiu Śląskim. Prac podjęła się firma p. Henryka Hobera z Olesna. Remont potrwa około 5 – 6  miesięcy. Części ruchome zostały przewiezione na warsztat do Olesna; części konstrukcyjne (stałe) będą remontowane na miejscu. Na ten czas muzykę i śpiew kościelny będzie podtrzymywała fisharmonia. 4 kwietnia, w pierwszą sobotę miesiąca, dokładnie w 35 rocznicę mojego wyjścia z wojska do cywila we Wrocławiu – z Bożą pomocą i wspólną życzliwością – zakończyliśmy kapitalny remont i renowację organów. Wprawdzie nie mamy już nic na plusie ale też nie jesteśmy na minusie. Bardzo dziękujemy p. Henrykowi Hoberowi za solidne i terminowe wykonanie prac. „Leciwa” fisharmonia spisała się na medal. Ps. tradycyjny, poremontowy koncert organowy odbędzie się po ustaniu epidemii koronawirusa.