Ostatnie wydarzenia:

20160311_135842[1]

Budowa nowego chodnika na placu kościelnym

W środę – 9 marca 2016 r. – rozpoczęliśmy budowę nowego chodnika na placu kościelnym w Zalesiu Śląskim. Wykonany będzie z kamienia, który pozostał nam z wymiany ogrodzenia. Bardzo ważne okazuje się nie tylko precyzyjne położenie kamienia na płasko ale również utworzenia właściwego, przenikalnego podłoża. Planujemy to wykonać z piasku, kamienia wapiennego, następnie – wyżej…

20160404_100826[1]

Łaźnia dla bezdomnych w Opolu

Caritas naszej opolskiej diecezji planuje wybudować łaźnie dla osób bezdomnych. Powstanie na parterze niezagospodarowanej dotąd i niszczejącej części budynku należącego do centrali Caritas przy ul. Szpitalnej 3A w Opolu ( widoczny na 3 zdjęciach – zrobionych 4 kwietnia ). Oprócz kąpieli bezdomni będą mogli także m.in. zmieniać ubrania. Czynna będzie 2 – 3 razy w…

IMG_7941

Rezurekcja w Zalesiu Śląskim

27 marca 2016 r., parafianie o godz. 7.00 wzięli udziął we Mszy św. rezurekcyjnej. Uroczystość rozpoczęła procesją wokół kościoła ulicami św. Jadwigi oraz ulicą Kościelną. W tym roku wyjątkowo ze względu na budowę nowego chodnika na placu koscielnym procesja przeszła ulicami wsi. We Mszy św. udział wzięły również delegacje ze sztandarem rolników, górników, strażaków oraz…

Cytaty:

Bądź przygotowany na śmierć. Kto dzisiaj nie jest przygotowany, by dobrze umrzeć, ciężko ryzykuje, ze umrze źle…

św. Jan Bosko

Garść piasku rzucona w niezmierne morze, oto czym jest grzech wobec nieskończonego miłosierdzia Bożego.

św. Izaak Syryjczyk

„Błogosławiony sługa, który tak kochałby i szanował swego brata będącego daleko od niego, jak gdyby był z nim i nie mówiłby w jego nieobecności tego, czego nie mógłby powiedzieć z miłością w jego obecności.

św. Franciszek z Asyżu

I mnie się trafiają liczne słabości, lecz nigdy się im nie dziwię… To tak słodko czuć się słabą i małą.

św. Teresa od Dz. Jezu

Kto zaczyna kochać, ten powinien być gotowy na przyjęcie cierpienia.

św. Ojciec Pio.

Wszystkie łaski, owoce, przywileje i dary, które otrzymujemy z rąk Boga Ojca Niebieskiego pochodzą z zasług najświętszej męki i Smierci Pana naszego Jezusa Chrystusa, której owoce trwają w bezkrwawej Ofierze Mszy Swiętej.

św. Tomasz z Akwinu

Jezus nie żąda wyrzeczenia się życia, ale przyjęcia go w takiej nowości i pełni, którą tylko On dać może. Człowiek w głębi swojego jestestwa zakorzenił tendencję do „myślenia o sobie samym”, umieszczania własnej osoby w centrum spraw jako miary wszystkiego. Kto naśladuje Chrystusa odrzuca jednak to koncentrowanie się na sobie samym i nie ocenia rzeczy w oparciu o własne korzyści. Przeżywa swoje życie w kategoriach daru i bezinteresowności, a nie zdobyczy i posiadania.

Jan Paweł II Papież
 

Nasza patronka św. Jadwiga Śląska

sw_jadwigaPochodząca z Bawarii św. Jadwiga Śląska (ur. między 1178 a 1180 - zm. przed 14 października 1243) należy do najpopularniejszych świętych w Polsce, zwłaszcza na Śląsku, ale także w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech oraz we Francji. Znana jest jako popularyzatorka życia zakonnego, fundatorka klasztoru cysterek w Trzebnicy, do końca życia oddana dziełom miłosierdzia. Czczona jako patronka Śląska i Polski, małżeństw i chrześcijańskich rodzin została też uznana za patronkę pojednania polsko-niemieckiego.

Więcej...

Polecamy: