Ostatnie wydarzenia:

IMG_6016

Film oraz fotografie z jasełek w naszej parafii

W niedzielę, 24 stycznia 2016 r., o godz. 15.00 w kościele parafialnym dzieci z całej naszej parafii przedstawiły jasełka. W pięknych strojach, z ciekawymi dialogami oraz piosenkami przedstawiły historię narodzenia Pana Jezusa. Dzieci za piękne przedstawienie pod okiem pani Małgorzaty Gruszka oraz Barbary Strużyna z przedszkola w Zalesiu Śląskim otrzymały na zakończenie słodkie upominki od…

20150728_164151[1]

II etap wymiany muru przykościelnego w Zalesiu Śląskim

11 lipca br. rozpoczęliśmy II etap całkowitej wymiany muru przy parafialnym kościele. 2/3 prac wymiany muru na nowy mamy za sobą. Jak będą posuwały się prace w tym etapie, nie wiadomo. Nie wszystko zależy od nas i nie wszytko można przewidzieć. Mam jednak nadzieje, że tę inwestycję zrealizujemy jeszcze w tym roku. Polecam to, co…

Cytaty:

Bądź przygotowany na śmierć. Kto dzisiaj nie jest przygotowany, by dobrze umrzeć, ciężko ryzykuje, ze umrze źle…

św. Jan Bosko

Garść piasku rzucona w niezmierne morze, oto czym jest grzech wobec nieskończonego miłosierdzia Bożego.

św. Izaak Syryjczyk

„Błogosławiony sługa, który tak kochałby i szanował swego brata będącego daleko od niego, jak gdyby był z nim i nie mówiłby w jego nieobecności tego, czego nie mógłby powiedzieć z miłością w jego obecności.

św. Franciszek z Asyżu

I mnie się trafiają liczne słabości, lecz nigdy się im nie dziwię… To tak słodko czuć się słabą i małą.

św. Teresa od Dz. Jezu

Kto zaczyna kochać, ten powinien być gotowy na przyjęcie cierpienia.

św. Ojciec Pio.

Wszystkie łaski, owoce, przywileje i dary, które otrzymujemy z rąk Boga Ojca Niebieskiego pochodzą z zasług najświętszej męki i Smierci Pana naszego Jezusa Chrystusa, której owoce trwają w bezkrwawej Ofierze Mszy Swiętej.

św. Tomasz z Akwinu

Jezus nie żąda wyrzeczenia się życia, ale przyjęcia go w takiej nowości i pełni, którą tylko On dać może. Człowiek w głębi swojego jestestwa zakorzenił tendencję do „myślenia o sobie samym”, umieszczania własnej osoby w centrum spraw jako miary wszystkiego. Kto naśladuje Chrystusa odrzuca jednak to koncentrowanie się na sobie samym i nie ocenia rzeczy w oparciu o własne korzyści. Przeżywa swoje życie w kategoriach daru i bezinteresowności, a nie zdobyczy i posiadania.

Jan Paweł II Papież
 

Nasza patronka św. Jadwiga Śląska

sw_jadwigaPochodząca z Bawarii św. Jadwiga Śląska (ur. między 1178 a 1180 - zm. przed 14 października 1243) należy do najpopularniejszych świętych w Polsce, zwłaszcza na Śląsku, ale także w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech oraz we Francji. Znana jest jako popularyzatorka życia zakonnego, fundatorka klasztoru cysterek w Trzebnicy, do końca życia oddana dziełom miłosierdzia. Czczona jako patronka Śląska i Polski, małżeństw i chrześcijańskich rodzin została też uznana za patronkę pojednania polsko-niemieckiego.

Więcej...

Polecamy: