Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Najcieplejsza listopadowa noc

Wydaje się, że dzień chłodny, zimny i ponury. Jednak każdego roku – w uroczystość Wszystkich Świętych – nastaje wyjątkowa, bo pełna ciepła noc. Bo jest w tym dniu szczególne dla nas miejsce – z pozoru zimne, chłodne i zwyczajnie przypominające nam o śmierci – cmentarz. Po raz kolejny jednak rozświetla to miejsce ogromna liczba ciepłych płomieni – płomieni nadziei i pamięci o wszystkich zmarłych, zarówno bliskich jak i tych, o których już nikt nie pamięta. W tym dniu o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Zalesiu Śląskim odbyły się nieszpory za zmarłych, a następnie procesja na cmentarz i nabożeństwo przy pięciu stacjach. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy aby to świało nadziei płonęło zawsze – w przenośni i dosłownie – nie tylko na grobach, ale i w naszych sercach.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14