Niby stara – a jak nowa

Na początku czerwca zakończyliśmy generalny remont i renowację elewacji zewnętrznej domu parafialnego (plebanii) w Zalesiu Śląskim. Liczy sobie około 200 lat. Zbudowana z kamienia i częściowo z cegły.
Stary i zmurszały tynk plebanii został usunięty i uzupełniony, całość budynku została osiatkowana i na nowo otynkowana, a tzw. przybudówka ocieplona. Dach na szczytach został wydłużony co zabezpieczy je przed deszczem, zaś lamperia zoki (zokiel) zabezpieczony specjalnym kamykiem. Do malowania użyto „ciepłych” kolorów nawiązując do wcześniej wyremontowanego kościoła i kaplicy.