Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Nowy – Maryjny – dzwon w Lichyni

W poniedziałek 8 grudnia na Mszy św. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Lichyni, o godz. 17.00 został poświęcony nowy dzwon, któremu na imię „Maryja”. Był to niewątpliwie historyczny i wzruszający moment. Błogosławieństwa i poświęcenia dokonał Ksiądz Proboszcz. Nowy dzwon waży 130 kg. Wyprodukowany został w Ludwisarni Felczyńskich w Taciszowie, w 4 miesiące od złożenia zamówienia. Mimo swej wagi ma donośny i piękny dźwięk. Melodycznie powinien zgrać się z dzwonem „Józefa”, który od ponad roku jest już na wieży kościoła, służąc mieszkańcom Lichynii, a waży 220 kg. Razem – „Józef” i „Maryja” swoim wołaniem będą zapraszać parafian na nabożeństwa w niedziele i uroczystości pół godziny przez rozpoczęciem; w tygodniu – sam „Józef”; do modlitwy Anioł Pański wzywać będzie „Maryja”, zaś skonanie oznajmi „Józef”. Dzwon to głos Boga, wobec którego nikt nie może pozostać obojętny.

00 00a 00b 01a 02 OLYMPUS DIGITAL CAMERA