Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

o. Eryk Koppa nowym prowincjałem werbistów w Polsce

eryk_koppa_photo01W następstwie wyborów przeprowadzonych w Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego (Księża Werbiści), Przełożony Generalny, o. Heinz Kulüke SVD, mianował 19 grudnia o. Eryka Koppę nowym prowincjałem werbistów w Polsce. O. Eryk Koppa SVD rozpocznie sprawowanie trzyletniej kadencji w dniu 1 maja 2013 roku. Eryk Koppa urodził się 23 listopada 1966 roku w Strzelcach Opolskich. Wychował się w wielodzietnej rodzinie w Zalesiu Śl. na Opolszczyźnie. Do Zgromadzenia słowa Bożego wstąpił w 1985 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 28 kwietnia 1992 roku w Pieniężnie, z rąk ks. bpa Juliana Wojtkowskiego. W latach 1992-1996 pracował jako misjonarz w Meksyku, po czym został skierowany na studia specjalistyczne z teologii moralnej na KUL. Następnie przez wiele lat pełnił funkcję formatora w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie. Od 2007 roku pełni funkcję sekretarza prowincjała.