Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 1 – 7 kwietnia 2019 r.

Poniedziałek – 1 kwietnia

6.45 Za ++ rodziców Elżbietę i Władysława Wilkowski, Jana Wilkowski, Barbarę i Romana Biskup, dziadków z obu stron, ich dzieci, za wszystkich ++ z rodzin Wilkowski, Biskup, Bomba, Majnusz, Patoła i Przybyła

17.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

Wtorek – 2 kwietnia

6.45 Za + Norberta Jochem, ojca Ericha, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, Adriana Izbicki, Erwina Wycisło, Karola i Franciszkę Imiela, ich córki, synów, synową i zięciów  oraz  za  ++  z  tych  pokrewieństw

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Elżbietę i Jana Makosz, Jana i Emilię Majnusz, siostrę Krystynę, brata Jana   oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

Środa – 3 kwietnia

6.45 Za + Piotra Jungnitsch, jego ++ rodziców oraz za wszystkich ++ z rodzin Stanusch, Kolloch i Jungnitsch

7.15 Za + Franciszka Kaufman w miesiąc po śmierci

Czwartek – 4 kwietnia; I czwartek miesiąca

17.00 Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, synów Franciszka i Stefana, córki Łucję i Marię, zięciów Henryka, Gerharda i Jana, synową Marię, wnuków Ryszarda     i Jana, Konrada i Gertrudę Konieczny, syna Helmuta, zięcia Henryka Skowronek oraz za ++ z pokrewieństwa Konieczny, Flajszer i Matuszek   ( Dz. )

Piątek – 5 kwietnia; I piątek miesiąca

9.00 Odwiedziny chorych 

17.00 Lichynia. Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych oraz do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji 70 – tej rocznicy urodzin  ( legitymacje )

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych  ( legitymacje )

Sobota – 6 kwietnia; I sobota miesiąca

7.00 Za + Józefa Pszczelorz w 1 rocznicę śmierci

7.30 Za ++ Marię i Wilhelma Haman, dwie córki, dwóch zięciów, Magdalenę i Filipa Ryborz, Annę i Alfonsa Bienia, Karola i Franciszkę Imiela oraz za + wnuka Jana Poloczek

Zalesie Śląskie. Spotkania kandydatów do bierzmowania : o 9.00 – klasa VI podstawówki; o 10.00 – klasa VII i VIII podstawówki; o 11.00 – klasa III gimnazjum; w małej salce. Obecność  obowiązkowa!

Niedziela – 7 kwietnia; V niedziela Wielkiego Postu; rozpoczęcie rekolekcji św.

7.00 Za ++ rodziców Elżbietę, Marię i Franciszka Kaleta, ich rodziców i rodzeństwo, męża Joachima, teściów Rosę i Wilhelma Guttmann, ich syna Pawła i córkę Marię, Hildegardę i Alfreda Gaczyński, Rosę i Filipa Kierstein, za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkula, Guttmann i Dworaczek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące  (Pl.)

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Maksymiliana i Paulinę Wypich, Edeltraudę i Alfreda Mazurek, brata Gerarda oraz za ++ z rodzin Wypich, Świtula i Mazurek

10.30 Za + Ernesta Panek, rodziców Mariana i Annę Panek, Józefa i Marię Cedzich, Annę i Waltra Jarosz, Teodora i Adelę Prusko oraz za ++ z pokrewieństwa Panek, Cedzich, Rudzki i Drzozga

15.00 Zalesie Śląskie. Gorzkie żale i kazanie pasyjne  ( II )


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. Dzisiejsza IV niedziela Wielkiego Postu – zwana Laetare – zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy; zachęcam do dalszego udziału w Mszach świętych i nabożeństwach pokutnych
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego i innych diecezjalnych instytucji
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Martyna Koziarska z Lichyni i Patryk Korczyński z Opola – zapowiedź III; Damian Kopa z Zalesia Śląskiego i Wioletta Kopa, zd. Plachetka z Rozmierki – zapowiedź II; Joanna Mnich z Zalesia Śląskiego i Kamil Sobociński z Strzelec Opolskich – zapowiedź II oraz Martina Tiszbierek z Zalesia Śląskiego (z ul. Św. Jadwigi) i Sebastian Majnusz z Jemielnicy – zapowiedź I
  5. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przeprowadzi je o. Antoni Walisko, ze zgromadzenia ojców oblatów. Już dzisiaj zapraszamy do udziału. Porządek rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń  i  na  naszej  stronie  parafialnej  w  Internecie   ( program )
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny  –  z  ul.  XV – lecia, nry  36, 38 i 40;  z  Lichyni  –  ul.  Daszyńskiego,  nry  53 i 53a oraz z ul. Słonecznej nr 8