Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 1 – 7 maja 2023 r.

Poniedziałek – 1 maja; wsp. św. Józefa, robotnika; odpust w Lichyni

7.00 Za + męża i ojca Grzegorza Koszuckiego, rodziców i teściów, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 Lichynia. Suma odpustowa. Za żyjących i zmarłych parafian   ( ks. Aleksander Pająk; kapelan sióstr zakonnych )

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Różę i Romana Biskup, żonę Barbarę, siostrzeńca Michała, za ++ teściów, szwagra Jana oraz za ++ z rodzin Biskup, Matuszek i Wilkowski

Wtorek – 2 maja; wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

7.00 Za + wujka Wiktora Wilkowski, jego rodziców, dziadków, braci, siostry, ojca Jana Strzelczyk, dziadków Walentego i Rozalię Liszka, Barbarę Biskup, Jana Wilkowski, ++ z pokrewieństwa Golly, Strzelczyk, Wilkowski, Ryś, Kremser i Liszka

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Ernesta i Wandę Bick, syna Józefa i córkę Janinę, rodziców Konstantego i Katarzynę Niebert, Jana i Bertę Bick, rodzeństwo, siostrzeńca Jana, bratanka Norberta, Huberta Gajer   i za ++ z rodziny Makosz

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Zygmunta Holewa, rodziców Marię i Pawła, bratową Teresę, babcię Paulinę, dwie teściowe Margot i Martę, dwóch teściów Herberta i Jerzego oraz za ++ z pokrewieństw Holewa, Damski, Niemczyk, Szolc i Schabe

Środa – 3 maja; uroczystość Najświętszej Maryi Panny, królowej Polski, głównej patronki Polski

7.00 Za ++ Erikę i Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców z obu stron, rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Langer, Kucharczyk i Kołodziej

15.00 Zalesie Śląskie. II próba dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Małgorzatę i Ryszarda Przybyła, Gabrielę i Antoniego Giersch, ich rodziców i rodzeństwo, siostry Różę i Teresę, ciotkę Elżbietę, kuzynki Irenę, Marię i Barbarę, kuzyna Jana, Rufina Proksza, Elżbietę Jałowy oraz za wszystkich ++ z rodzin Przybyła, Giersch, Skrabania, Majnusz, Wilkowski i Motyczka

Czwartek – 4 maja; I czwartek miesiąca; wsp. św. Floriana, męczennika

15.30 Zalesie Śląskie. III i ostatnia próba dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Lucjana Madaler, jego rodziców, Katarzynę i Marcina Grajf, syna Jana, żonę Edytę, Walburgę i Ericha Kolloch, Krzysztofa Pelc, Jana i Helenę Błoniarz, Marcina Fedyczkowski oraz za dusze           w czyśćcu cierpiące

18.30 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Floriana, o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji strażaków z Lichyni i Zalesia Śląskiego oraz za ++ strażaków

Piątek – 5 maja; I piątek miesiąca

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za żyjących zmarłych członków Róż Różańcowych

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za żyjących zmarłych członków Róż Różańcowych  ( legitymacje )

Sobota – 6 maja; I sobota miesiąca; święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

7.00 Za + męża i ojca Karola Tiszbierek, jego ++ rodziców i rodzeństwo, Jadwigę Konieczko, zaginionego ojca Franciszka,+ bratanka Krzysztofa, bratowe Irenę i Barbarę oraz za wszystkich ++ z rodzin Tiszbierek, Konieczko i Kubicki

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, dwóch synów, synową, trzy córki, zięciów, Gizelę, Huberta i Marię Przybyła oraz za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel i Przybyła

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie z VI klasą podstawówki – w małej salce; obecność obowiązkowa!

16.00 Zalesie Śląskie. Pierwsza spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych

Niedziela – 7 maja; V Niedziela Wielkanocna; uroczystość I Komunii świętej

7.00 Za + Reinharda Proksza, jego rodziców, dziadków, chrzestnych, bratanicę Evelyn, kuzynów Rufina i Antoniego, Marię i Józefa Strokosz, dwóch synów, synową, wnuka Jana i za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + męża Eryka Wydra, jego rodziców Adolfa i Karolinę, rodziców Otylię i Leona Makosz, siostrę Jadwigę oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Zalesie Śląskie. Uroczystość I Komunii świętej   ( rozpoczęcie przed kościołem )

15.30 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo popołudniowe w dniu I Komunii świętej, połączone z majówką  i  poświęceniem  wszystkich  dewocjonaliów   (  II  )


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II w Opolu
  2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza; rozpoczyna się 59. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej
  3. Gorąco zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych ( porządek służby marianek i ministrantów )
  4. Jutro w Jemielnicy – Diecezjalne Święto Rodziny
  5. 3 maja kolekta przeznaczona będzie na potrzeby seminarium i innych diecezjalnych instytucji
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – dzieci pierwszokomunijnych;  z Lichyni – z ul. Ogrodowej, blok B, m. 1, 2 i 3