Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 1 – 7 stycznia 2018 r.

Poniedziałek – 1 stycznia; uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Ericha z okazji 80 – tych urodzin

10.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, dwóch synów, trzy córki, zięciów, Gizelę Przybyła, Marię Przybilla oraz za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel i Przybyła

15.00 Zalesie Śląskie. Za + Jana Tiszbierek, rodziców z obu stron, Jadwigę Prusko, cztery siostry, Jochana Prusko, dwóch braci, za ++  z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 2 stycznia; wsp. świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

6.45 Za ++ kapłanów diecezji opolskiej

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia.  Za + Jana Poloczek, jego ojca Józefa oraz za ++  dziadków Poloczek i Wawro

Środa – 3 stycznia

6.45 Za + Pawła Majnusz, jego rodziców Jana i Jadwigę, brata Antoniego i jego żonę, Annę i Józefa Golly, ich synów, córki, wnuczkę i zięcia, za ++ z rodzin Majnusz, Golly i Jalowy, Bertę Paździor, Zofię Majnusz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 4 stycznia; I czwartek miesiąca

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Jana Kiełtyka, Hermana, Rudolfa i Krystiana Jaskóła, dziadków z obu stron, Marię i Ewę Izbicki, Hiltrudę, Wernera i Richarda Moszko, Irenę Trznadel, Gertrudę Jaskóła      oraz za ++ z rodzin Jaskóła i Kiołtyka ( po Mszy św. podsumowania uczestnictwa w roratach; dzieci i młodzież przynoszą podpisane plansze adwentowe )

Piątek – 5 stycznia; I piątek miesiąca

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych  ( po Mszy św. podsumowanie uczestnictwa w roratach; dzieci i młodzież przynoszą podpisane plansze adwentowe )

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

Sobota – 6 stycznia; uroczystość Objawienia Pańskiego

7.00 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Majnusz, ich rodziców Jakuba i Józefa Matuszek, Pawła Majnusz, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + siostrę Reginę Stiller, jej rodziców, rodzeństwo i bratową oraz za ++ Aleksandrę i Gerarda Kolibaba

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie z okazji 30 – tych urodzin dla Dawida, żony Luizy i syna Maxa

Niedziela – 7 stycznia; święto Chrztu Pańskiego

7.00 Za + Rajmunda Chluba w 3 rocznicę śmierci

9.00 Lichynia. Msza  św. pokolędowa.  Do  Boskiej  Op.,  z  podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla mieszkańców Lichyni

10.30 Msza  św. pokolędowa.  Do  Boskiej  Opatrzności,  z  podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla mieszkańców Popic  oraz Zalesia Śląskiego z ulic : Leśnickiej, Dworcowej, Św. Jadwigi, Kościelnej i Kościuszki

15.00 Zalesie Śląskie. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci naszej parafii. Gorąco zapraszamy!


  1. Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych
  2. Jutro – w Nowy Rok – przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój
  3. W sobotę obchodzimy uroczystość Trzech Króli. Udział we Mszy św. obowiązkowy jak w niedziele. Po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody; kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje święte. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na ubezpieczenie i podatki naszej parafii (…)
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z  ul. Kościuszki,  nry  4, 6  i  8;     z  Lichyni – ul. Ogrodowa, blok B, m. 2  i  3 oraz  nr  2a

* Statystyka parafialna za 2017 r. : chrztów – 12; I Komunii św. – 20 ( 2 roczniki ); bierzmowanych – 4; ślubów – 6; odwiedzin chorych – 139;  pogrzebów – 19 (w tym 3 przekazy);  rozdanych Komunii – około 45.000