Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 10 – 16 grudnia 2018 r.

Poniedziałek – 10 grudnia

17.00 Roraty. Za ++ Rozalię i Konrada Mnich, Teresę i Franciszka Majnusz, ich rodziców Emilię i Franciszka, Martynę i Franciszka, Elfrydę i Jana Majnusz, Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowski, Ryszarda Przybyła,         za ++ z pokrewieństwa Mnich, Majnusz i Krokier

Wtorek – 11 grudnia

16.30 Lichynia. Roraty. Za + syna Łukasza Sola, zięcia Marka Konstanciak, ojca Jerzego Werner, brata Teodora, siostrę Barbarę, Elżbietę, Stanisława i Jerzego Celt oraz za ++ z rodzin Sola, Werner, Małek i Celt

18.00 Roraty. Za + Tadeusza Kos, ojca Władysława, siostrę Zofię, brata Jana, teściów Kazimierę i Jana Kos oraz  za  ++  z pokrewieństwa  Kos  i  Chudy

Środa – 12 grudnia

17.00 Roraty. Za ++ rodziców Marię i Teodora Pawliczek, synów Gerarda, Wilhelma i Alfreda, synowe Marię i Różę, Martę i Konrada Walden, synów Maksymiliana, Franciszka, Konrada i Ryszarda, synową Hildegardę    oraz za ++ z pokrewieństwa Pawliczek, Walden, Vogel i Klama

Czwartek – 13 grudnia; wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy

17.00 Roraty. Za + Franciszka Proksza w 10 rocznicę śmierci, jego żonę, syna i rodziców oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 14 grudnia; wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

16.30 Lichynia. Roraty. Za ++ rodziców Praksedę i Jana Kołodziej, Florentynę i Jana Kłaka oraz  za  ++  z  pokrewieństwa

18.00 Roraty. Za + Jerzego Mateja, Ericha Szefer, braci Henryka, Józefa i Oswalda, siostrę Martę, rodziców Maksymiliana i Martę Szefer, za ++ Emanuela i Józefę Socha, córki Gertrudę i Teresę, synów Józefa       i Alojza, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Socha, Mateja i Wieczorek, za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 15 grudnia

7.00 Za ++ rodziców Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, ich dzieci, Ernesta i Otylię Grewe, syna Adolfa, wnuka, za ++ Józefa Sówka, Pawła Pinkawa, Magdalenę Pawliczek i Helmuta Pawliczek

8.00 Roraty. Za + męża, ojca i dziadka Krzysztofa Strzeleckiego, syna Krystiana oraz za ++ z rodzin Strzelecki, Vogel i Falkowski

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie przedświąteczne dla całej służby liturgicznej naszej parafii – w sali konferencyjnej. Wszystkich  gorąco  zapraszam!

Niedziela – 16 grudnia; III Niedziela Adwentu  ( Gaudete )

7.00 Za + Joachima Guttmann, ++ Rosę i Wilhelma Guttmann, brata Pawła, siostrę Marię, ich rodziców, teściów Elżbietę, Marię i Franciszka Kaleta, ich ++ rodziców i rodzeństwo, Rosę i Filipa Kierstein, Marię Neubert, jej syna Gintra, synową i wnuczkę Kerstin oraz za ++ z pokrewieństwa Guttmann, Kaleta, Starkulla i Dworaczek

9.00 Lichynia. Za + Alfreda Winkler, jego rodziców, Karolinę i Józefa Vogel, Emila i Marię Goły, za ++ z rodzin Winkler, Vogel, Uchwat i Goły oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę i zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, dwóch synów, trzy córki, zięciów, Gizelę Przybilla, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel i Przybyła                     

15.00 Lichynia. Nieszpory adwentowe


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na wodę i wywóz śmieci z cmentarza, na opał do kościoła oraz na potrzeby Kościoła na Wschodzie
  2. W zakrystii można nabywać pobłogosławione i poświęcone świece „Caritas” w cenie 5 zł. i opłatki świąteczne na stół wigilijny oraz zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )
  4. W III tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin
  5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Damian Strużyna z Zalesia Śląskiego i Weronika Hirsz z Jemielnicy – zapowiedź I
  6. 23 grudnia o godz. 15.00 w restauracji „Na Szlaku” w Leśnicy odbędzie się spotkanie wigilijne dla osób samotnych naszej gminy. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia u panów sołtysów do 14 grudnia. Odjazd autobusu : z Popic – o g. 14.35; z Zalesia Śl. – o g. 14.40  i z Lichyni – o g. 14.45
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry  11, 14, 16 i 18 ;     z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry  38, 40, 42 i 44