Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 10 – 16 października 2016 r.

Poniedziałek – 10 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Edwarda i Annę Prudło, za ++ z pokrewieństwa Prudło, Rusin i Gabor oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Józefa Bodynek, ++ rodziców Elżbietę i Ryszarda , + Zygryda Stibler, ++ rodziców Marię i Germana, syna Rudolfa, córki Agnes i Bertę, ++ Józefa i Annę Kostoń, syna Ericha, córkę Marię oraz za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

Wtorek – 11 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Marię Jędrzejko w 3 rocznicę śmierci, jej męża Władysława oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Bolesława Krasicki oraz za ++ z rodzin Krasicki i Lakota

Środa – 12 października

6.45 Za + Elżbietę Gaczyński w miesiąc po śmierci

17.00 Różaniec i Msza św. Za + męża Józefa Socha, ++ rodziców i rodzeństwo, za ++ rodziców Marię i Antoniego Myśliwiec, + córkę Annę, syna Józefa oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Socha, Myśliwiec i Paterok

Czwartek – 13 października; wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

10.00 Pogrzeb śp. Moniki Skórnia z ul. Leśnickiej (82 l.)

17.00 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + matkę Rosę Syrek, zaginionego ojca Emila Syrek, ++ rodziców Wiktora i Marię Roter, brata Wilhelma, bratową Marię, za wszystkich ++ z rodzin Syrek, Jarosz, Olek, Bryłka i Sklorz, za + Stefanię Dziuba, Andreasa Jarosz, za ++ kapłanów i dusze w cz. c.

Piątek – 14 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + męża Waltra Goły, jego rodziców Emila i Marię, brata Józefa, ++ rodziców Józefa i Annę Miska, brata Stanisława i Tadeusza oraz siostrę Józefę z mężem

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, za ++ Mariannę i Bronisława Wróbel oraz za ++ z rodzin Borek, Domerecki i Wróbel

Sobota – 15 października; wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

8.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Marek, Józefa i Ludmiłę Paterok, szwagra Henryka Wieczorek, za ++ z rodzin Marek, Paterok, Szweda i Wilkowski

11.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Anny i Gotharda z okazji 50 – tej rocznicy ślubu

Niedziela – 16 października; XXIX Niedziela Zwykła; niedziela odpustowa w Zalesiu Śląskim

7.00 Za + syna Joachima Kulpok, jego ojca, dziadków z obu stron, chrzestnego, za wszystkich ++ z rodzin Kulpok, Warzecha, Jochem i Pelc

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Paulinę i Maksymiliana Wypich, ojca Alfreda mazurek, brata Gerarda i za wszystkich ++ z rodziny Świtula

11.00 Zalesie Śląskie. Suma odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej : za żyjących i zmarłych parafian

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec i nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej, naszej głównej patronki (II)


1. W imieniu seminarium, księży emerytów w Opolu i sióstr zakonnych z Góry św. Anny składam serdeczne Bóg zapłać za dary z płodów rolnych i innych artykułów spożywczych na ich potrzeby; także za ofiary składane dzisiaj na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia

2. W zakrystii można zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy; gorąco zachęcam ( … )

3. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka Róż Różańcowych

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci naszej głównej patronki, św. Jadwigi Śląskiej. Mszy świętej odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi kapelan sióstr zakonnych w Porębie o. Antoni Walisko. Proszę o obecność pocztów sztandarowych: górników, rolników, strażaków i myśliwych; orkiestrę z Lichyni; panów do baldachimu; panie o przygotowanie przyjęcia dla księży na plebanii; wszystkich zachęcam do pobożnego i radosnego świętowania.

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłym tygodniu do przygotowania kościoła, placu kościelnego i otoczenia do uroczystości odpustowej prosimy rodziny – ul. Strzeleckiej, blok B, m. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12; z Lichyni – ul. Lompy, nr 6 i ul. Ogrodowa 12 i 9