Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 10 – 16 sierpnia 2020 r.

Poniedziałek – 10 sierpnia; święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

7.00 Za ++ rodziców Tadeusza i Genowefę Kobiałka, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ z pokrewieństwa, za ++ Mirosławę Morowiec i Stefanię Dziuba oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 11 sierpnia; wsp. św. Klary, dziewicy

7.00 Za + męża i ojca Rudolfa Kral, jego rodziców, zięcia Joachima, Piotra i Jadwigę Skoluda, ich ++ dzieci, zięcia Alfonsa, Elżbietę i Konstantego Kandziora, za ++ z pokrewieństwa Kral, Skoluda i Strużyna oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ Huberta, Józefa, Katarzynę i Józefa Tudyka, ++ rodziców Jana i Zofię Sidor, Agnieszkę, Wawrzyńca, Józefa, Stanisławę i Katarzynę Sidor, za ++ Jana, Katarzynę, Błażeja i Marię Gołąbek oraz za + szwagra Jerzego Kroker

Środa – 12 sierpnia

7.00 Za ++ Emanuela i Józefę Socha, rodziców z obu stron, córki Gertrudę i Teresę, synów Józefa i Alojza, synowe Matyldę i Margotę, zięciów Ericha, Hugo i Ernesta, wnuka Arnolda, za ++ z pokrewieństwa Socha, Szefer, Nowak i Mateja, za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

11.30 Zalesie Śląskie. Ślub konkordatowy Magdaleny Mnich i Dawida Wilczka

Czwartek – 13 sierpnia

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za ++ z rodzin Tiszbierek, Witek, Prusko, Kusiek i Kozielski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 14 sierpnia; wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

7.00 Za + męża i ojca Ryszarda Flajszer, za ++ teściów Pawła i Brygidę Głomb oraz za ++ z pokrewieństwa Flajszer, Głomb, Wieczorek, Skowronek i Golba

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Bick

Sobota – 15 sierpnia; uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

7.00 Za ++ Marię i Alberta Donath, ich córki Lidię i Adelajdę, zięcia Franciszka, wnuka Reihharda, Franciszkę Szindler oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + męża Jerzego Kroker, jego rodziców Karola i Helenę, za ++ Jana, Zofię, Stanisławę, Józefa, Wawrzyńca, Agnieszkę i Katarzynę Sidor, Jana i Katarzynę Gołąbek oraz za ++ z rodzin Kroker, Sidor, Gołąbek i Sieradzki

10.30 Za ++ rodziców Elżbietę i Ryszarda Bodynek, ich rodziców i rodzeństwo, syna Józefa, za + Herberta Lukosz, jego rodziców, za ++ Joachima Szala, Barbarę Cedzich i Konrada Szulke oraz za ++ z pokrewieństwa Nowak, Bodynek i Lukosz

Niedziela – 16 sierpnia; XX Niedziela Zwykła

7.00 Za + Jana Stania, ++ Helenę i Hieronima Cedzich, córkę, zięcia, synów i synowe, za ++ Eleonorę i Hugona Stania, córkę, zięcia, synów i synowe, za + Leonarda Swaczyna, za ++ z pokrewieństwa Cedzich, Stania i Swaczyna oraz za ++ kapłanów

9.00 Lichynia. Za + męża Józefa Tiszbierek, jego rodziców i rodzeństwo, rodziców Jana i Emilię Augustyn  oraz  +  brata  Józefa

10.30 Za ++ rodziców Elżbietę i Paula Vogel, ich synów Rudolfa i Georga oraz za wszystkich ++  z pokrewieństwa

——————————————————————————————————————————–

  1. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; po Mszach św. błogosławieństwo i poświęcenie ziół i kwiatów; to także 14 rocznica mojej posługi w tutejszej parafii; kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu
  2. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Nicole Tiszbierek z Zalesia Śląskiego i Kamil Juranek z Sieroniowic oraz Aleksandra Kozioł z Jemielnicy i Sebastian Majnusz z Zalesia Śląskiego – zapowiedź III
  3. Obchody odpustowe ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim odbędą się w dniach 15 – 17 sierpnia; piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16 – 21 sierpnia w systemie sztafetowym
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny –  z ul. Dworcowej, nry 7, 8 i 9 ; z  Lichyni – ul. Daszyńskiego,  nry  12, 16 i 18