Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 11- 17 grudnia 2023 r.

Poniedziałek – 11 grudnia

17.00 Roraty. Za ++ Jana i Augustynę Smarzoch, ich synów Franciszka i Rainholda, Ignacego i Marię Lazarek, ich syna Joachima, synową Urszulę oraz za ++ z tych pokrewieństw

Wtorek – 12 grudnia

16.30 Lichynia. Roraty. O spokój duszy i radość życia wiecznego dla + Lidii Kalutza – od jej przyjaciół

18.00 Roraty. Za + męża Alfreda Leszczyna, rodziców i teściów, zięcia Norberta, za ++ z rodzin Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 13 grudnia; wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy

17.00 Roraty. Za ++ rodziców Rozalię i Konrada Mnich, Teresę i Franciszka Majnusz, ich rodziców oraz za ++ z pokrewieństwa Mnich, Majnusz, Kroker, Wilkowski, Przybyła, Biskup i Proksza

Czwartek – 14 grudnia; wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

17.00 Roraty. Za + syna Adama, jego ojca Józefa, dziadków Gertrudę i Jana Niemiec, ++ rodziców Małgorzatę i Huberta Hajduk, trzech braci Zygmunta, Huberta i Gotfryda, ++ siostry Reginę i Anielę, siostrzeńca Krzysztofa, Czesława Klicki oraz za ++ z pokrewieństwa

Piątek – 15 grudnia

9.00 Przedświąteczne odwiedziny chorych parafii

16.30 Lichynia. Roraty. Za + męża Gintra Grosz w 16 rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Bugiel,     Grosz  i Wojtusiak

18.00 Roraty. Za + Jana Tiszbierek, rodziców obydwu stron, Jana i Franciszkę Witek, Antoniego i Klarę Tiszbierek, brata Bernarda Witek, siostrę Marię, Józefa Kusiek, Jadwigę i Paulinę Prusko,    Franciszkę Ficner, za ++ proboszczów: ks. Ryszarda Kijowskiego, ks. Adama Igielskiego, ks. Czesława Gaca, ks. Helmuta Porada i jego rodziców, za + Stefanię Dziuba i za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 16 grudnia

7.00 Za + ks. Józefa Szwarca, emerytowanego proboszcza par. Ligota Prószkowska; ks. Walentego Koziola, emerytowanego proboszcza par. Szonów i Klisino oraz ks. Manfreda Słabonia, emerytowanego proboszcza par. Łącznik

8.00 Roraty. Za + męża, ojca i dziadka Krzysztofa Strzeleckiego, syna Krystiana oraz za ++ z rodziny Strzelecki, Vogel i Falkowski

Niedziela – 17 grudnia; III Niedziela Adwentu – Gaudete

7.00 Za + Jana Stania w 4 rocznicę śmierci, za ++ z rodzin Stania, Swaczyna, Cedzich i Szczodrok oraz za ++ kapłanów

9.00 Lichynia. Za + Henryka Szablicki w 1 rocznicę śmierci

10.30 Za + Feliksa Strużyna, jego rodziców, siostry i szwagrów, syna Gerarda, jego teścia Pawła, Gertrudę i Antoniego Solowski, ich rodziców i rodzeństwo, zięciów i wnuki, za + Klarę Kałuża, za ++ z rodzin Strużyna, Solowski, Staniczek, Mańka i Majnusz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Lichynia. Nieszpory adwentowe


  1. Gorące Bóg zapłać za zamawiane Msze św. na nowy rok kalendarzowy oraz za ofiary składane na ogrzewanie kościoła, wywóz śmieci z cmentarza i wodę; również za ofiary złożone na potrzeby Kościoła na Wschodzie
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  3. W zakrystii można nabywać świece „Caritas” w cenie 7 zł. i opłatki na święta
  4. Zachęcam do dalszego zamawiania Mszy św. na nowy rok i udziału w roratach
  5. W sobotę lub niedzielę proszę naszą służbę liturgiczną: dzieci, młodzież i dorosłych, członków rady parafialnej i organistów o odbiór sympatycznego „Dzieciątka„ w zakrystii
  6. 22 grudnia o godz. 15.00 w restauracji „Na Szlaku” w Leśnicy odbędzie się spotkanie wigilijne osób samotnych naszej gminy; zainteresowanych prosimy o zgłoszenia u swoich sołtysów do 15 grudnia
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Dworcowej, nry 5, 7, 8 i 9; z Lichyni – ul. Daszyńskiego nry 61 i 65 oraz z ul. Wolności, nry 4, 6  i 9