Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 11 – 17 października 2021 r.

Poniedziałek – 11 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Edwarda i Annę Prudło, braci Joachima i Józefa,  za ++ z rodzin Prudło, Rusin i Gabor oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Bolesława Krasicki oraz za ++ z rodzin Krasicki i Lakota

Wtorek – 12 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Beaty i  Krystiana z okazji 20 – tej rocznicy ślubu

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Teresę i Józefa Gruszka, dziadków Antoninę i Augustyna Kozyra, Józefa i Henryka Orzeł, Gertrudę i Józefa Gruszka, Franciszkę i Ignacego Cholewa, szwagra Henryka Sklorz i za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

Środa – 13 października; wsp. św. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

17.00 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + matkę Rosę, zaginionego ojca Emila Syrek, ich rodziców    i rodzeństwo, ++ rodziców Wiktora i Marię Roter, ich rodziców i rodzeństwo, braci Wilhelma i Paula, bratowe Marię i Urszulę + Henryka Bryłka, ks. Czesława Gaca, Stefanię Dziuba, Andreasa Jarosz, Johana Reinert, za ++ z rodzin Bryłka i Sklorz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 14 października

10.30 Pogrzeb śp. Eryki Grewe z ul. XV – lecia   ( l. 82 )

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, Mariannę i Bronisława Wróbel oraz za ++ z pokrewieństwa Borek, Domeredzki i Wróbel

Piątek – 15 października; wsp. św. Teresy od Jezusa , dziewicy i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Joannę i Władysława Bargiel, męża Gintra Grosz, braci Bogusława i Leszka, siostrę Janinę z mężem Pawłem i ich córkę Sabinę

18.30 Różaniec i Msza św.  Za ++ Hildegardę i Zygfryda Stibler, ++ rodziców, za + Józefa Bodynek, ++ rodziców oraz za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

Sobota – 16 października; uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska

7.00 Za + męża Adolfa Grewe, syna Andrzeja, Patryka Hennek oraz za ++ z rodzin Pawliczek i Grewe

8.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Klarę i Stefana Flajszer, ich rodziców oraz za ++ z  pokrewieństwa  Flaszer  i  Knop

17.00 Okazja do spowiedzi św. przed odpustem

Niedziela – 17 października; XXIX Niedziela Zwykła; odpust w Zalesiu Śląskim

7.00 Za + syna Joachima Kulpok, ojca Gerharda, dziadków z obu stron oraz za wszystkich ++ z rodzin Kulpok, Warzecha, Jochem i Pelc

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę  Matki  Najświętszej  i  zdrowie w intencji  Jana z okazji  70 – tych urodzin

11.00 Zalesie Śląskie. Suma odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Za żyjących i zmarłych parafian

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec i nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej   ( II )


  1. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu seminarium, księży emerytów, sióstr zakonnych i ich podopiecznych za ofiarowane dary z płodów ziemi na ich potrzeby; także za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz uczących się dzieci i młodzieży z uboższych rodzin w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej, naszej głównej patronki. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi franciszkanin o. Lucjan z Zawadzkiego. Zapraszamy wszystkich do udziału; także poczty sztandarowe, orkiestrę i panów do baldachimu
  3. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Misji św.
  4. Gorąco zachęcam do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy – w zakrystii lub telefonicznie; także do udziału w nabożeństwach różańcowych
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła i otoczenia do uroczystości odpustowej rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok A,    m. 1, 2, 3, 4, 5 i 6 ;   z Lichyni  –  ul. Ogrodowa  blok  D m. 3 i 4  oraz  blok C m. 1