Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 11 – 17 września 2017 r.

Poniedziałek – 11 września

6.45 Za + męża Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha i Henryka, córkę Martę, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, męża Franciszka, zięcia Zygmunta, ++ rodzeństwo z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 12 września; wsp. Najświętszego Imienia Maryi

6.45 Za + męża Gintra Cholewa, jego rodziców Jana i Paulinę, jego siostrę Elżbietę z mężem Grzegorzem, jego braci Hainricha, Wilibalda i Rudolfa, rodziców Matyldę i Józefa Skóra, siostrę Różę, Franciszka, Wiktorię, Zofię, Tomasza i Annę Marek, Brygidę i Pawła Kulpok, Stefanię Dziuba, Rudolfa Kaszta, Wilibalda Benedikt oraz za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

17.00 Lichynia. Za + Franciszka Prusko, rodziców Józefa i Mathildę Drońka, brata Jakuba, Marię i Agnieszkę oraz za ++ z rodziny Drońka

Środa – 13 września; wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

17.00 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + Ryszarda Przybyła w 10 rocznicę śmierci oraz za ++ jego rodziców i rodzeństwo

Czwartek – 14 września; święto Podwyższenia Krzyża Świętego

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Klarę i Jana Kucharczyk, syna Reinholda, rodziców z obu stron, ich dzieci, za + Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców i rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Kucharczyk, Langer i Kołodziej ( Dz. )

Piątek – 15 września; wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Renatę i Bernarda Rochnia oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Za ++ Joannę i Józefa Majnusz, Gertrudę i Franciszka Tiszbierek, Ingę i Józefa Tiszbierek, Józefę Cedzich, za ++ z rodzin Majnusz, Gasz, Tiszbierek, Cedzich, Golenia i Jureczko, za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 16 września; wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

7.00 Za ++ Konstantego i Klarę Vogel, synów Wincentego i Karola, synowe Marię i Stefanie, wnuka Huberta, Antoniego i Gertudę Nierle, syna Józefa, Annę i Jana Miller, Jadwigę i Jana Waloszek, Pawła Gibel oraz za ++ z pokrewieństwa Vogel, Nierle i Szablicki

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie wszystkich marianek parafii – w małej salce. Dzieci klasy V i VII podstawówki przynoszą swoje medaliki. W czasie spotkania m. in. specjalna konferencja i wymiana medalików

11.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Edyty i Wernera z okazji 50 – tej rocznicy ślubu

Niedziela – 17 września; XXIV Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Rudolfa i Gerarda Kaszta, jego rodziców i rodzeństwo, za ++ rodziców Matyldę i Józefa Skóra, Rudolfa, Różę i Gintra Cholewa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + Annę Stolorz oraz za ++ rodziców Rudner i Stolorz

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Jaskóła

15.00 Zalesie Śląskie. Poświęcenie nowego krzyża na cmentarzu parafialnym i nabożeństwo za zmarłych


1. Gorące Bóg zapłać za dary i ofiary dożynkowe na rzecz sióstr zakonnych i ich podopiecznych. Dary zostaną zabrane dzisiaj po nieszporach, ok. godz. 16.00

2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )

4. W kościele seminaryjnym w Opolu o 14.00 – w niedzielę – pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich

5. W dniach 22 – 24 września pielgrzymka marianek na Górę św. Anny. Zapisy w zakrystii. Przejazdem zajmują się rodzice. Koszty zostaną pokryte z budżetu służby liturgicznej. Zgłoszenia do soboty włącznie

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Św. Jadwigi, nry 13, 15 i 19; z Lichyni – ul. Wolności, nry 27, 30 i 32