Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 11 – 17 września 2023 r.

Poniedziałek – 11 września

6.45 Za ++ rodziców Marię i Ludwika Witka, teściów Monikę i Józefa Skornia, za ++ dziadków z obu stron i wujków, za ++ z pokrewieństwa Witka i Skornia oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 12 września; wsp. Najświętszego Imienia Maryi

6.45 Za + męża Alfreda Leszczyna, rodziców, teściów i zięcia Norberta, za ++ z rodzin Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Jadwigę i Andrzeja Krupa, brata Krystiana, rodziców Marię i Franciszka Fleischer, za ++ z rodzin Fleischer, Krupa, Filusz i Rudner oraz o błogosławieństwo Boże  i zdrowie w rodzinie

Środa – 13 września; wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

6.45 Za + Marię Chwałek w miesiąc po śmierci

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Do Boskiej Opatrzności i MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsza opiekę, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodziny Matuszek  

Czwartek – 14 września; święto Podwyższenia Krzyża Świętego

17.00 Msza św. szkolna. Za + męża Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha, Henryka i Józefa, córkę Martę, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, męża Franciszka, syna Andrzeja, za ++ Angelę, Norberta i Joachima Duda, rodzeństwo z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące  ( Ch. )

Piątek – 15 września; wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Adelajdę i Adolfa Wilkens, Hildegardę i Maksymiliana Paczulla, Marię i Henryka Sieradzki, Irenę Kurpiela oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Za ++ Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek, Józefa i Ingę Tiszbierek, Józefę Cedzich, za ++ dziadków Jana i Martę Gasz, Wincentego i Waleskę Majnusz, Jana i Gertrudę Cedzich, Stanisława i Annę Tiszbierek, za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 16 września; wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

7.00 Za ++ rodziców Jerzego i Marię Golly, dziadków Franza i Albinę, Józefa i Marię Wilkowski, rodzeństwo z obu stron, + Andreasa Kremser i jego rodziców, ojca Jana Strzelczyk, dziadków Walentego i Rozalię Liszka, Barbarę Biskup, Jana Wilkowski, ++ z pokrewieństwa Golly, Strzelczyk, Liszka, Ryś, Kremser, Alt, Kaczmarczyk, Mainusch, Slupik i Paterok

7.30 Za + syna Marka Kopa, Franciszka i Anielę Kopa, Martę i Alojzego Wowra, brata Jana i za ++ z pokrewieństwa

Zalesie Śląskie. O godz. 10.00 Spotkanie wszystkich marianek naszej parafii; m.in. będzie specjalna konferencja, zmiana medalików, omówienie  różnych  spraw  organizacyjnych i pielgrzymki – w małej salce; gorąco zapraszam  

Niedziela – 17 września; XXIV Niedziela Zwykła

7.00 Za + Jana Stania, za ++ z rodzin Stania, Swaczyna, Cedzich i Szczodrok oraz za ++ kapłanów

9.00 Lichynia. Za + męża i ojca Franciszka Czakai, ++ teściów Marię i Maksymiliana Czakai,++ rodziców Różę i Erharda Smykała, brata Mariana, jego żonę Gabrielę oraz za ++ z pokrewieństwa

10.30 Za + męża i ojca Wernera Pawliczek, wnuka Patryka Hennek, rodziców Anielę i Pawła Wycisło, brata Erwina Wycisło, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, ich dzieci, synową, zięciów i wnuków oraz za ++ z rodzin Pawliczek i Wycisło     

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne

  1. W zakrystii – jeszcze dzisiaj – można zapisywać się na trzy dniową pielgrzymkę marianek na Górę św. Anny : 22 – 24 września (piątek, sobota i niedziela); wszystkie koszta będą pokryte z budżetu LSO
  2. W przyszłą niedzielę kolekta na remont obiektów sakralnych i konserwacje zabytków naszej diecezji
  3. Na Górze św. Anny – 24 września – odbędą się dożynki diecezjalne. Msza św. w grocie rozpocznie się o godz. 11.00; od godz. 14.00 cześć artystyczna w namiocie
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok 13, m. 7, 8 i 9 ; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 16, 18 i 22