Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 12 – 18 czerwca 2017 r.

Poniedziałek – 12 czerwca

6.45 Za + żonę Amalię Jałowy, rodziców Romana i Juliannę Jochem, Łucję i Nikodema Jałowy, Józefa Misz , za ++ z pokrewieństwa Jałowy, Jochem i Misz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + Konrada Bugiel w 30 dzień po śmierci

Wtorek – 13 czerwca; wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Za ++ Elżbietę i Bernarda Skoluda oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej w intencji rodziny Gruszka

Środa – 14 czerwca; wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

6.45 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Cedzich, syna Franciszka, córkę Teresę, za ++ Teresę i Pawła Paterok, Anielę Grabowski, Ignacego Paterok, za ++ z pokrewieństwa Cedzich i Paterok oraz za ++ kapłanów

7.15 Do Boskiej Opatrzności przez pośrednictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Antoniego z okazji 70 – tej rocznicy urodzin

Czwartek – 15 czerwca; uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.30 Lichynia. Za ++ rodziców Gertrudę i Wiktora Kopyra, Martę i Alfonsa Buchta, siostrę, dwóch braci, Annę Debernitz oraz za ++ z pokrewieństwa Buchta, Kopyra i Kalutza

9.00 Zalesie Śląskie. Za żyjących i zmarłych parafian oraz do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodziny Kroker i wszystkich pomagających z okazji 25 – lecia budowy ołtarza Bożego Ciała. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy

11.00 Za ++ Teresę i Aloisa Jochem, rodziców z obu stron, rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Jochem, Kollek i Jeleń

Piątek – 16 czerwca

10.00 Pogrzeb śp. Ludwika Waloszek z ul. Kościuszki  ( l. 80 )

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za + Marię Gasz w 1 rocznicę śmierci. Procesja eucharystyczna

18.30 Za + Ericha Szefer, braci Henryka i Oswalda, rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, za ++ Emanuela i Józefę Socha, ich rodziców, córki Gertrudę i Teresę, synów Józefa i Alojzego, zięciów Hugo i Ernesta, synową Matyldę, za ++ z pokrewieństwa Socha, Nowak, Szefer i Mateja oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Procesja eucharystyczna

Sobota – 17 czerwca; wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

7.00 Za + męża i ojca Henryka Niedworok, jego rodziców Jana i Elżbietę, za ++ Alfreda i Gertrudę Maliciusz oraz za ++ dziadków i ich dzieci

7.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Katarzyny i Krzysztofa Golly. Procesja eucharystyczna

11.00 Ślub konkordatowy Natalii Kopa i Krzysztofa Piotrowskiego

14.00 Lichynia. Msza św. w intencji seniorów leśnickiej gminy, połączona z udzieleniem sakramentu chorych

Niedziela – 18 czerwca; XI Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Georga i Marię Dembończyk, ich rodziców, za ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz za dusze w cz. c.

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Helenę i Jana Swoboda, siostrę Gabrielę oraz za ++ z pokrewieństwa Swoboda, Jochem i Dada. Procesja eucharystyczna

10.30 Za żyjących i zmarłych z rodzin Kopa i Piotrowski. Procesja eucharystyczna

15.00 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej ( I )


1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych – czterech ołtarzy, chodników, przystrojenie domów i zagród, szczególnie na trasie procesji. Rolników, strażaków, górników i myśliwych prosimy z pocztami sztandarowymi, panów do baldachimu, panie w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki i orkiestrę. O wykonanie chodnika przed kościołem prosimy mieszkańców Bloków. Lichyński ołtarz budują w tym roku mieszkańcy ulic : Daszyńskiego i Słonecznej

2. W sobotę 17 czerwca w Lichyni odbędzie się „Gminny Dzień Seniora”. O godz. 14.00 Msza św. z kazaniem dla chorych i seniorów; po niej poczęstunek i część artystyczna w namiocie. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału u sołtysów w swojej miejscowości. Odjazd autobusu : z Popic – o godz. 13.35, z Zalesia Śląskiego – z przystanku na „Korei” i na „Rynku” – o godz. 13.40. Powrót około godz. 17.45. Gorąco zapraszamy!

3. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii ( … )

4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Kamil Bernacki z Zalesia Śląskiego i Miriam Kluger z KK Cisowej – zapowiedź III oraz Rafał Wypich z Lichyni i Angelika Piechaczek z Ligoty Prószkowskiej – zapowiedź II

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 43, 45 i 47 ; z Lichyni – ul. Ogrodowa, blok B, m. 3 oraz blok A m. 1 i 2