Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 12 – 18 grudnia 2016 r.

Poniedziałek – 12 grudnia

17.00 Roraty. Za + Romana Majnusz, jego rodzeństwo, rodziców Artura i Annę Wieszok, za wszystkich ++ z rodzin Majnusz, Krancioch, Wieszok i Bienia oraz za dusze opuszczone

Wtorek – 13 grudnia; wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy

16.30 Lichynia. Roraty. Za ++ rodziców Ernesta i Marię Kowalski oraz za ++ z rodzin Kowalski, Cedzich i Kralowski

18.00 Roraty. Za ++ Rozalię i Konrada Mnich, Teresę i Franciszka Majnusz, ich rodziców Emilię i Franciszka Kroker, Martynę i Franciszka Majnusz, Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowski, Elfrydę i Jana Majnusz, Ryszarda Przybyła, Huberta Jorgel oraz za ++ z pokrewieństwa Mnich i Majnusz

Środa – 14 grudnia; wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

6.45 Za + Gerarda Kaszta w miesiąc po śmierci

17.00 Roraty. Za + ojca Romana Biskup, wnuka Michała Matuszek, rodziców Elżbietę i Władysława Wilkowski, brata Jana, dziadków Jana i Marię Biskup, ich dzieci oraz za ++ z pokrewieństwa Biskup, Bomba i Wilkowski

Czwartek – 15 grudnia

17.00 Roraty. Za + Antoniego Ploch, dziadków Wincentego i Bertę Tkaczyk, Karola i Marię Ploch, Ignacego i Franciszka Cholewa, Marię Rudzki, za wszystkich ++ z tych pokrewieństw i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 16 grudnia

16.30 Lichynia. Roraty. Za + Gintra Grosz w 8 rocznicę śmierci, jego rodziców Helenę i Karola, ojca Władysława Bargiel, brata Leszka i siostrę Janinę Skóra z mężem Pawłem

18.00 Roraty. Za + męża, ojca i dziadka Krzysztofa Strzeleckiego, syna Krystiana oraz za ++ z rodzin Strzelecki, Vogel i Falkowski

Sobota – 17 grudnia

7.00 Za + rodziców Antoniego i Zuzannę Bugiel, dziadków z obu stron, Antoniego i Helenę Kandzior, ich rodziców i rodzeństwo, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Bugiel, Knapik i Kandzior oraz za dusze opuszczone

8.00 Roraty. Za ++ rodziców Zofię i Tadeusza, ++ teściów Marię i Zbigniewa, siostrę Krystynę, dwóch braci Jana i Leszka, bratową Barbarę, szwagra Tadeusza, za ++ z rodzin Grabiński, Korczyński i Natyna oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie przedświąteczne dla całej służby liturgicznej naszej parafii – w sali konferencyjnej. Wszystkich gorąco zapraszam!

Niedziela – 18 grudnia; IV Niedziela Adwentu

7.00 Za + mamę i babcię Annę Kaufman, teścia Jana Goldberg, Rafała i Adolfa Skrobek oraz za ++ z pokrewieństwa

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Lattka oraz za + ojca Zygfryda Lattka, za ++ z rodzin Lattka, Drewniok, Adamiec i Skóra

10.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, syna i trzy córki, zięciów, Gizelę Przybyła oraz ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel i Przybyła

15.00 Lichynia. Nieszpory adwentowe


1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )

2. W zakrystii można nabywać pobłogosławione i poświęcone świece „Caritas” w cenie 5 zł. i opłatki świąteczne na stół wigilijny oraz zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy

3. W III tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok 13, m. 11 i 12 oraz blok J i K; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 13, 13a i 15