Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 12 – 18 maja 2014 r.

Poniedziałek – 12 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, ++ dziadków i za ++ z pokrewieństwa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Adriana Izbickiego i Erwina Wycisło oraz za ++  z pokrewieństwa Izbicki i Wycisło

Wtorek – 13 maja; wsp. Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Pawła i Jadwigę Szablicki, Pawła i Marię Nalepa oraz za ++ z pokrewieństwa z obu stron

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Marcina Greif, syna Jana, żonę Edith, Lucjana Madaler, za ++  z pokrewieństwa Greif, Nowak i Mróz,  za ++ kapłanów, siostrę Florydę i za dusze  w czyśćcu cierpiące

Środa – 14 maja; święto św. Macieja Apostoła

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Wiktorię i Augusta Walloschek, wnuczkę Reginę, rodzeństwo z obu stron, Jerzego Alscher, rodziców Marie, Karola i Zofię Gach oraz za ++ z pokrewieństwa Walloschek, Pietrek, Alscher i Lison

Czwartek – 15 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za + męża Ericha Kolloch, jego ++ rodziców i rodzeństwo, rodziców Jana i Johannę, Waleskę Stanusch, ich ++ dzieci, synowe, zięciów i wnuki,       za ++ Józefinę i Konstantinę Galus, Georga i Johannę Jungnitsch, Gertrudę Brudziński oraz za ++ z rodzin Stanusch i Kolloch

Piątek – 16 maja; święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ Gertrudy i Bernarda Rudner, córkę Annę oraz za ++  z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda i Stolorz

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Marek, zięcia Henryka Wieczorek, Gertrudę i Pawła Nowak, Stanisławę Nowak, ich rodziców i rodzeństwo oraz za ++  z pokrewieństwa Nowak i Marek

Sobota – 17 maja

7.00 Za ++ Klarę i Konstantego Vogel, synów Wincentego i Karola, synowe Marię i Stefanię, za ++ Gertrudę i Antoniego Nierle, syna Józefa, Annę i Jana Miler, Jana Waloszek, Pawła Giebel, za ++ z pokrewieństwa Vogel, Jochem, Nierle i Szablicki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Za + ojca Józefa Langer, brata Jana Strokosz, chrzestnych Gizelę Kurasz, Gerharda Henkel  i Zygfryda Fraszka, za ++ z rodzin Strokosz, Langer, Fleischer i Pustułka oraz za dusze w czyśćcu cierp.

9.30 Zalesie Śląskie. Rozpoczęcie pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Kamienia  Śląskiego.  Powrót około godz. 13.00

13.00 Pogrzeb śp. Pawła Szablicki z Lichyni (83 l.)

15.00 Popice. Nabożeństwo majowe

Niedziela – 18 maja; V Niedziela Wielkanocna

7.00 Za + Ericha Jochem, syna Norberta, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, Erwina Wycisło, Adriana Izbicki, Franciszkę i Karola Imiela, ich córki, synów, synową i zięciów oraz za ++  z pokrewieństwa Jochem, Kunze, Imiela i Świerczek

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Marii z okazji 80 – tej rocznicy urodzin

10.30 Do Bożego Miłosierdzia, z prośbą o pokój duszy i światłość wiekuistą dla męża i ojca Wernera Pawliczek w 2 rocznicę śmierci

15.00 Osiedle XV – cia. Nabożeństwo majowe


  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele
  2. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka rowerzystów
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Franciszek Paterok z Lichyni i Anna Kupka z Jaryszowa  – zapowiedź I oraz Piotr Zeizig z Lichyni i Aneta Wesoły z Raszowej – zapowiedź I
  5. W imieniu Matki Bożej i swoim wszystkich gorąco zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny –  z ul. Św. Jadwigi, nry 43, 45, 47 i 53; z  Lichyni – ul. Lompy 4 oraz ul. Ogrodowa, nry 8 i 12

* GN – 7 zł.