Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 12 – 18 października 2015 r.

Poniedziałek – 12 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Edwarda i Annę Prudło, za ++ z pokrewieństwa Prudło, Rusin i Gabor oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Pawła Kałużę w 15 rocznicę śmierci oraz za ++ rodziców Katarzynę i Wincentego

Wtorek – 13 października; wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Gertrudę i Wiktora Kopyra, Alfonsa i Martę Buchta, siostrę, dwóch braci i za ++ z pokrewieństwa

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + matkę Rosę Syrek, zaginionego ojca Emila Syrek, ++ rodziców Wiktora i Marię Roter, brata Wilhelma, bratową Marię, za wszystkich ++ z rodzin Syrek, Roter, Jarosz, Olek, Bryłka i Sklorz, + Stefanię Dziuba, Andreasa Jarosz, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 14 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, za ++ z pokrewieństwa Borek, Domerecki i Goliszewski oraz za ++ rodziców Mariannę i Bronisława Wróbel

Czwartek – 15 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Klarę i Konstantego Vogel, synów Karola i Wincentego, synowe Marię i Stefanię, Gertrudę i Antoniego Nierle, syna Józefa, Annę i Adama Miler, Pawła Giebel, Jana Waloszek oraz za ++ z rodzin Vogel, Jochem, Nierle i Szablicki

Piątek – 16 października; uroczystość liturgiczna św. Jadwigi Śląskiej; głównej patronki Śląska

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

18.30 Różaniec i Msza św. Za + ojca Ericha Szefer, braci Oswalda i Henryka, siostrę Martę, ich rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, za ++ Józefę i Emanuela Socha, ich dzieci Gertrudę, Teresę, Józefa i Alojzego, za ++ z pokrewieństwa Mateja i Wieczorek, za ++ kapłanów i siostry zakonne oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 17 października; wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

8.00 Różaniec i Msza św. Za + syna Andrzeja Grewe, męża Adolfa oraz za ++ z rodzin Grewe i Pawliczek

15.00 Pogrzeb śp. Richarda Moschko z Niemiec ( 43 l. )

Zalesie Śląskie. O godz. 9.15 z pod plebani wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza do Kędzierzyna. Powrót około godz. 14.30. W programie : kino, Mc Donald i kościół św. Mikołaja. Zapisy w zakrystii – do wtorku

Niedziela – 18 października; XXIX Niedziela Zwykła; główny odpust w naszej parafii

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez pośrednictwo MBNP, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą z okazji 60 – tej rocznicy urodzin w intencji Joachima

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności i MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Paczuła oraz za ++ rodziców Marię i Jana Paczuła, brata Jerzego, rodziców Marię i Stefana Jaskóła

11.00 Zalesie Śląskie. Suma odpustowa. Za żyjących i zmarłych parafian

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec i nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej, naszej głównej patronki ( II )


1. W imieniu seminarium, księży emerytów w Opolu i sióstr zakonnych z Góry św. Anny składam serdeczne Bóg zapłać za dary z płodów rolnych i innych artykułów spożywczych na ich potrzeby; także za ofiary składane dzisiaj na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia

2. W zakrystii można już zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy, do czego gorąco zachęcam

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci naszej głównej patronki, św. Jadwigi Śląskiej. Mszy świętej odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi prowincjał werbistów, ks. Eryk Kopa. Wszystkich zachęcam do pobożnego i radosnego świętowania. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje święte

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłym tygodniu do przygotowania kościoła, placu kościelnego i otoczenia do uroczystości odpustowej prosimy rodziny – z ul. XV – lecia, nry 51, 57, 59, 61, 63 i 65; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 13, 13a i 15