Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 12 – 18 września 2016 r.

Poniedziałek – 12 września; wsp. Najświętszego Imienia Maryi

6.45 Za + męża Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha i Henryka, córkę Marię, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, męża Franciszka, ++ rodzeństwo z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 13 września; wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodzin Skoluda i Głowania

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za ++ rodziców Emilię i Franciszka Kroker, Marię i Józefa Cedzich, dziadków z obu stron, siostrę zakonną Elifę, Jana Daniel, Ernesta Panek, Teodora Prusko, Teresę i Franciszka Majnusz, Genowefę i Gerarda Mróz, Marię Kalisz , za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich i Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące ( … )

Środa – 14 września; święto Podwyższenia Krzyża Świętego

6.45 Za ++ rodziców Joannę i Józefa Majnusz, Gertrudę i Franciszka Tiszbierek, Ingę i Józefa Tiszbierek, Józefę Cedzich, ++ dziadków z czterech stron, za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

7.15 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Hadrian oraz za ++ z rodzin Pilch i Hadrian

Czwartek – 15 września; wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Klarę i Jana Kucharczyk, syna Reinholda, rodziców i rodzeństwo, za + Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Kucharczyk, Kołodziej i Langer ( Ch. )

Piątek – 16 września; wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

10.00 Pogrzeb śp. Elżbiety Gaczyńskiej z ul. Św. Jadwigi (87 l.)

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Renatę i Bernarda Rochnia oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Za + Ryszarda Przybyła, jego rodziców i rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Przybyła, Majnusz, Wilkowski i Giersch

Sobota – 17 września

7.00 Za ++ rodziców Franciszka i Marię Kaleta, ich ++ rodziców i rodzeństwo, za ++ Jana i Jadwigę Muskala, Alfreda i Hildegardę Gaczyński, za ++ Stefana i Adelajdę Marek, ich ++ synów Huberta i Józefa, za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkula, Muskala, Gaczyński, Marek i Kwiotek

7.30 Za żyjących i zmarłych z rodziny Strużyna

Niedziela – 18 września; XXV Niedziela Zwykła

7.00 Za + Rudolfa Kaszta, jego rodziców i rodzeństwo, za ++ z pokrewieństwa Skóra i Marek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Otylię i Leona Makosz, Adolfa i Karolinę Wydra, siostrę Jadwigę oraz za ++ z rodzin Wydra, Makosz i Sitko

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jana z okazji 90 – tej rocznicy urodzin

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


1. Gorące Bóg zapłać za przygotowanie i uświetnienie uroczystości dożynkowych; także za składane dary i ofiary dożynkowe na rzecz sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny, Leśnicy i Poręby; odbiór darów – w Zalesiu Śląskim i Lichyni – dzisiaj o godzinie 15.00

2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )

4. Na Górze św. Anny – o godz. 11.00 – dożynki diecezjalne

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok A, m 1, 2 i 3; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 42, 44 i 46