Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 12 – 18 września 2022 r.

Poniedziałek – 12 września; wsp. Najświętszego Imienia Maryi

6.45 Za + córkę Beatę Rekus, ++ rodziców Rozalię i Władysława Knet, Franciszkę Gabor oraz za ++ z pokrewieństwa Knet i Gabor

Wtorek – 13 września; wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Za + Franciszka Prusko, rodziców Józefa i Mathildę Drońka, brata Jakuba, Marię i Agnieszkę oraz za ++ z rodziny Drońka

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza święta Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Anny z okazji 50 – tej rocznicy urodzin

Środa – 14 września; święto Podwyższenia Krzyża Świętego

6.45 Za + Barbarę Biskup, Michała Matuszek, za ++ rodziców Różę i Romana Biskup, Andrzeja i Katarzynę Gołasz, Jana i Helenę Gołasz, Joachima i Genowefę Grysko oraz za wszystkie dusze            ++ z pokrewieństwa Biskup, Gołasz i Pustelak

7.15 Za + Gerarda Strużyna w miesiąc po śmierci

Czwartek – 15 września; wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek, Józefa i Ingę Tiszbierek, Józefę Cedzich, za ++ dziadków Majnusz, Gasz, Tiszbierek i Cedzich oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące   ( Ch. )

Piątek – 16 września; wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki z okazji 90 – tej rocznicy urodzin oraz o opiekę Bożą dla dzieci, wnuków i ich rodzin

18.30 Za + Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha, Henryka i Józefa, córkę Martę, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, męża Franciszka, syna Andrzeja, za ++ Angelę, Norberta i Joachima Duda, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 17 września

7.00 Za + Gerharda Henkel, jego rodziców i siostrę, Julię, Albertynę i Marcelego Flajszer, ich córki, synów, synowe i zięciów, wnuków Jana i Ryszarda, Józefa i Annęlizę Matauszek, syna Krzysztofa, Adelę i Konrada Kalla oraz za ++ z pokrewieństwa

7.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośba o dalsza opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Niemiec oraz za ++ rodziców Renatę i Gintra Niemiec, Małgorzatę i Józefa Goły, Adama Majnusz i za dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela – 18 września; XXV Niedziela Zwykła; dożynki diecezjalne na Górze św. Anny

7.00 Za + Jana Stania, za ++ z pokrewieństwa Cedzich, Stania i Swaczyna oraz za ++ kapłanów

9.00 Lichynia. Za + męża i ojca Franciszka Czakai, za ++ teściów Marię i Maksymiliana Czakai, ++ rodziców Różę i Erharda Smykała, za + brata Mariana i jego żonę Gabrielę oraz za ++ z pokrewieństwa

10.30 Do Boskiej Opatrzności, w intencji Daniela z okazji 18 – tych urodzin, z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski i zdrowie, z prośbą o dalsze oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory niedzielne  ( II )


  1. W imieniu sióstr zakonnych, ich podopiecznych i swoim składam gorące podziękowania za złożone dary i ofiary dożynkowe na ich potrzeby; także za ofiary złożone dzisiaj na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Teologicznego w Opolu
  2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
  3. W zakrystii można zapisywać się na trzy dniową pielgrzymkę marianek na Górę św. Anny 
  4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remonty i konserwację zabytków naszej diecezji
  5. Rodzicami chrzestnymi mogą być tyko osoby wierzące, regularnie praktykujące, po bierzmowaniu oraz żyjące na co dzień zgodnie z przykazaniami i moralnością chrześcijańską
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 60, 62 i 64; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 40, 42 i 44