Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 19 czerwca 2022 r.

Poniedziałek – 13 czerwca; wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Edwarda i Annę Prudło, braci Joachima i Józefa, za ++ z rodzin Prudło, Rusin i Gabor oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + Ludwika Waloszek, córkę Reginę Friedek, za ++ rodziców Wiktorię i Augusta Waloszek, Jadwigę i Jana Cedzich, syna Józefa, synową Anielę, Magdalenę i Wilibalda Tiszbierek, Konstantynę i Michała Czabańka oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 14 czerwca; wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

6.45 Za ++ Magdalenę i Zdzisława Kondracki, ich rodziców i rodzeństwo, Krystynę i Waltra Dreja, Irenę i Józefa Walczyk, Józefa Szołtysek, rodziców i rodzeństwo, Elżbietę Ilnicki, Marię i Hermana Knop, córkę Klarę, zięciów Stefana, Franciszka, Jana i Jerzego oraz za ++ z rodzin Kwoczała i Weszka

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Józefa i Mathildę Drońka, brata Jakuba, Franciszka Prusko, Marię i Agnieszkę oraz za ++ z rodziny Drońka

Środa – 15 czerwca

6.45 Za ++ rodziców Rozalię i Władysława Knet, za + córkę Beatę, za + matkę Franciszkę Gabor oraz za ++ z rodzin Knet i Gabor

Czwartek – 16 czerwca; uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.30 Lichynia. Za ++ rodziców Gertrudy i Wiktora Kopyra, siostrę, trzech braci, rodziców Alfonsa i Martę Buchta, Annę Debernitz oraz za ++ z rodzin Kopyra, Buchta i Kalutza

9.00 Zalesie Śląskie. Za żyjących i zmarłych parafian oraz do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodziny Kroker i wszystkich pomagających, z okazji 30 – lecia budowy ołtarza na Boże Ciało

11.00 Do Boskiej Opatrzności, o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Marzeny z okazji urodzin

Piątek – 17 czerwca; wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Edwarda i Elżbietę Mateja, męża Rudolfa Marek, jego rodziców i dziadków z obu stron oraz za ++ z rodzin Mateja, Marek, Zgraja i Pecnik.  Procesja eucharystyczna

18.30 Za ++ Arnolda i Ericha Szefer, braci Henryka, Oswalda i Józefa, siostrę Martę, rodziców Maksymiliana i Józefa Socha, córki Gertrudę i Teresę, synów Józefa i Alojza, synowe Matyldę i Margotę, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Socha i Nowak, za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.   Procesja eucharystyczna

Sobota – 18 czerwca

7.00  Za + matkę Gertrudę Frychel, ojca Georga Piechota, Erykę Grewe oraz za ++ z rodziny Piechota, Frychel i Grewe

7.30 Za + Jana Grabiński, rodziców z obu stron, siostrę Krystynę, szwagrów Tadeusza Dziergas, Czesława i Henryka oraz za ++ z pokrewieństwa.   Procesja eucharystyczna

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie z VII klasą podstawówki – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 19 czerwca; XII Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Majnusz, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ z rodzin Dronia, Majnusz, Matuszek i Kopa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Hildegardy z okazji 80 – tych urodzin.    Procesja eucharystyczna

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodzin Marek, Grygiel i Kurczok oraz za ++ rodziców i za ++ z pokrewieństwa.  Procesja eucharystyczna            

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych – czterech ołtarzy, chodników, przystrojenie domów i zagród, szczególnie na trasie procesji. Rolników, strażaków, górników i myśliwych prosimy z pocztami sztandarowymi, panów do baldachimu, panie w strojach ludowych, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiatki oraz orkiestrę. O wykonanie chodnika przed kościołem prosimy mieszkańców z ulic Kościuszki i Św. Jadwigi niezaangażowanych w budowę ołtarzy oraz do pomocy wszystkich chętnych. Lichyński  ołtarz  budują w tym roku mieszkańcy ulic: Ogrodowej, Wolności, Lompy i Wiejskiej
  3. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Fabian Rosły z Zalesia Śląskiego i Paulina Kurzaj z Kędzierzyna – zapowiedź I
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny –  z ul. XV – lecia, nry  5, 7, 9, 11, 13 i 15 ;   z Lichyni – ul. Słoneczna nr 8 i ul. Daszyńskiego, nry 53 i 55