Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 19 listopada 2023 r.

Poniedziałek – 13 listopada; wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

6.45 Za ++ Agnieszkę i Pawła Matuszek, Stefanię i Piotra Ratużny, syna Jana oraz za ++ z rodzin Matuszek i Ratużny

Wtorek – 14 listopada; wsp. bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy

17.00 Lichynia. Za ++ siostry Elżbietę Dawid w 4 rocznicę śmieci i Marię Wanglorz w 2 rocznicę śmierci, szwagrów Piotra i Józefa, rodziców Małgorzatę i Franciszka Cedzich, Antoninę i Antoniego Nizioł, dziadków Marię i Jana Paczuła, Marię i Antoniego Cedzich, Gertrudę i Pawła Kauf, Joannę i Walentego Nizioł oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

18.30 Za + Irenę Matonia w 7 rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Matonia, Motyczka, Frejno, Smolka i Przybyła

Środa – 15 listopada

6.45 Za + Alojzego Ciupka, rodziców Teodora i Teresę, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Józefa i Paulinę Nowak, córkę Marię, brata Jana, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwo, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik, Edeltraudę Klose, za ++ z pokrewieństwa Ciupka, Nowak, Duda, Mróz i Chowaniec oraz za ++ kapłanów i siostry zakonne

Czwartek – 16 listopada; święto poświęcenia kościoła katedralnego w Opolu

17.00 Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji 75 – tej  rocznicy urodzin  ( Ch. )

Piątek – 17 listopada; wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Marię i Alfreda Winkler, Emila i Marię Goły, ich syna Józefa, Waltra i Marię Goły oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Za ++ Elżbietę i Konstantego Kandziora, Konrada i Gertrudę Bugiel, ich rodziców i rodzeństwo, wnuka Grzegorza, za wszystkich ++ z rodzin Kandziora, Musioł, Bugiel, Miozga, Nierychlo, Jelito, Bezia i Kral, za ++ ks. Czesława Gaca i Stefanię Dziuba oraz za ++ z rodziny Nowak

Sobota – 18 listopada; wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

7.00 Za + męża i ojca Karola Tiszbierek, jego rodziców i rodzeństwo, Jadwigę Konieczko, zaginionego ojca Franciszka, + bratanka Krzysztofa, bratowe Irenę i Barbarę oraz za wszystkich ++ z rodzin Tisbzierek, Konieczko i Kubicki

7.30 Do Opatrzności Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i opiekę Bożą w rodzinach Marek i Kruczek oraz o dar życia wiecznego dla ++ dziadków

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi – w małej salce

Niedziela – 19 listopada; XXXIII Niedziela Zwykła

7.00 Za + męża Henryka Wieczorek, ++ rodziców Jadwigę i Józefa Marek, Wiktora Ciupka, teściów Franciszkę i Jana Wieczorek, ojca Rudolfa Plachetka oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Wieczorek, Ciupka, Marek, Plachetka, Szweda i Szczęsny

9.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Kolonko oraz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych ojców Joachima Kolonko i Krzysztofa Paruzel

10.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP i św. Jana Pawła II, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinach Pociecha i Gajer

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. Gorące Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości okazane z okazji moich urodzin
  2. Bóg zapłać również za ofiary składane dzisiaj na pomoc ubogim i Kościołowi w potrzebie
  3. W sobotę o godz. 19.30 w Zdzieszowicach dekanalne czuwanie dla młodzieży
  4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  5. Są jeszcze wolne intencje mszalne na nowy rok – zachęcam do dalszego zamawiania w zakrystii lub telefonicznie u p. kościelnej
  6. W przedsionku znajdują się opieczętowane koperty na ofiary na ogrzewanie naszego kościoła, wodę na cmentarzu i wywóz śmieci z cmentarza; proszę o zrozumienie i życzliwe zaangażowanie się
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z  Popic, nry 28, 29 i 30 ;   z Lichyni  – z ul. Daszyńskiego, nry 13a, 19 i 21   * końcówka prac przy odnawianiu wnętrza kościoła parafialnego