Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 19 maja 2019 r.

Poniedziałek – 13 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. O ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla ks. Czesława Gaca

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą  opiekę  Bożą  i  zdrowie  w  intencji  rodziny  Gołasz

Wtorek – 14 maja; święto św. Macieja, apostoła

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Marię i Franciszka Fleischer, Andrzeja i Jadwigę Krupa oraz za ++  z rodzin Fleischer, Filusz, Rudner i Krupa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża i ojca Zenona Skrzydeł, ++ rodziców z obu stron,  za wszystkich ++ z rodzin Skrzydeł, Milczanowski, Korczyński i Pichur oraz za dusze  w  czyśćcu  cierpiące

Środa – 15 maja

6.45 Za + Hildegardę Stibler w miesiąc po śmierci

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Gerarda i Genowefę M róz, Marię Kalisz oraz  za  wszystkich  ++  z  rodzin  Mróz,  Kroker  i  Kalisz

Czwartek – 16 maja; święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

6.45 O ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla ks. Czesława Gaca

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za + Lucjana Madaler, jego rodziców, Marcina i Katarzynę Grajf, syna Jana, żonę Edytę, ++ Jana i Helenę Błoniarz, Eryka Kolloch, Krzysztofa Pelc i Marcina Fedyczkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 17 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Joannę i Władysława Bargiel, męża Gintra, braci Bogusława i Leszka, siostrę Janinę, szwagra Pawła oraz za ++ teściów Helenę  i  Karola  Grosz

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Marek oraz za ++ z rodzin Marek, Paterok, Szweda i Wilkowski

Sobota – 18 maja

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Klarę i Konstantego Vogel, synów Wincentego i Karola, synowe Marię i Stefanię, wnuka Huberta, Gertrudę i Antoniego Nierle, syna Józefa, synową Marię,  Annę i Jana Milller, Jadwigę i Jana Waloszek, Pawła Gibel, za ++ z pokrewieństwa i dusze  w czyśćcu cierpiące

9.00 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Nadii Bochynek oraz jej rodziców, rodzeństwa, chrzestnych  i dziadków

10.00 Zdzieszowice. Uroczystość bierzmowania w parafii  p.w.  św. Antoniego

Niedziela – 19 maja; V Niedziela Wielkanocna

7.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Tomasza Mróz, Józefa, Marię i Martę Leszczyna, ich ++ trzy córki, trzech zięciów, synową, synów Franciszka i Ryszarda, za + zięcia Norberta, jego rodziców, Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Gretę i Rajmunda Burcek, Anemarie Majer, jej syna Zygfryda, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu  cierpiące

9.00 Lichynia.  Za + męża Joachima Kolonko oraz za ++ z rodzin Moszko i Kolonko

10.30 Za + Joachima Paterok w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże  w rodzinie

15.00 Nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. XV – lecia


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. Bóg zapłać również dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom za włączenie się w akcję zbiórki do puszek  wielkopostnych  na  ratowanie  ośrodka  rehabilitacji  dla  dzieci  w  Opolu
  3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele
  4. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka członków dzieła modlitwy w intencji kapłanów „Oremus„
  5. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej
  6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Damian Mikos z Zalesia Śląskiego i Natalia Migura z Dziewkowic  –  zapowiedź  II
  7. Zachęcam do dalszego udziału w nabożeństwach majowych
  8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu o przygotowanie kościoła prosimy rodziny – z ul Św. Jadwigi, nry 13, 15 i 17; z Lichyni – ul. Wolności, nry 17, 19  i 34