Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 19 marca 2023 r.

Poniedziałek – 13 marca

6.45 Za + emerytowanego proboszcza Dzierżysławia ks. Ludwika Ślęzaka; emerytowanego arcybiskupa Wilhelma Kurtza, pochodzącego z Luboszyc k. Opola i za + franciszkanina o. Pawła Tarnowskiego 

17.00 Lichynia. Za + Stefanię Duda, o spokój jej duszy i radość życia wiecznego – od sąsiadów

Wtorek – 14 marca

6.45 Za ++ rodziców Gertrudę i Piotra Waloszczyk, ich ++ dzieci oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Ericha i Adelajdę Moszko, męża Joachima Kolonko oraz za ++ z rodzin Moszko i Kolonko

Środa – 15 marca

6.45 Za + Gotfryda Porada, jego rodziców, brata Helmuta, Pawła i Martę Winitzki, ich córki Edeltraudę    i Teresę oraz za ++ z tych pokrewieństw

Czwartek – 16 marca

17.00 Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności i MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Katarzyny z okazji 40 – tych urodzin oraz o opiekę nad całą rodziną   ( Ch. )

Piątek – 17 marca

17.00 Lichynia. Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Annę i Tomasza Makosz, siostrę Annę, braci Józefa i Bernarda, bratanka Piotra, rodziców Teodora i Zofię Lisoń oraz za ++ starzyków  z obu stron

18.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, Marię i Józefa Cedzich, dziadków z obu stron, siostrę zakonną Elifę, Marię i Jana Daniel, Genowefę i Gerarda Mróz, Kazimierza Rzeszotek, Teresę i Ernesta Panek, Adelę i Teodora Prusko, Teresę i Franciszka Majnusz, Marię Kalisz, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich, Mróz i Rzeszotek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 18 marca

7.00 Za + wujka ks. Hermana Piechota w 17 rocznicę śmierci

7.30 Za + Józefa Sówka, jego rodziców Walerię i Marcina Sówka, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, za ich ++ dzieci, wnuków Andrzeja, Norberta i Helmuta, synowe oraz za ++ z rodzin Sówka, Grewe, Pawliczek i Kaleta

Niedziela – 19 marca; IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

7.00 Za ++ rodziców Joannę i Józefa Majnusz, Mariannę i Bolesława Wójcik, ich dzieci Julię, Tadeusza    i Stanisława, synową Janinę, zięcia Henryka, wnuka Mieczysława, chrzestnych Marię i Alojzego, Helenę   i Jana, Krystynę Pakosz, dziadków, starzyków, za ++ z pokrewieństwa Wójcik, Majnusz, Gasz i Słaboń oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Leona i Hildegardę Szablicki, Ericha i Stefanię Sojka, za ++ z pokrewieństwa Szablicki, Gasz, Sojka, Domin, Miczka i Nowak oraz z prośbą o błogosławieństwo  Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Za ++ rodziców Adelajdę i Teodora Prusko      

 15.00 Lichynia. Gorzkie żale i kazanie pasyjne


  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie
  2. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy – Ad Gentes; kolekta zaś z tego dnia przeznaczona będzie na remonty obiektów sakralnych opolskiej diecezji
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pokutnych Drogi krzyżowej i Gorzkich żali, za co można zyskiwać odpusty zupełne dla żyjących i zmarłych oraz do składania zalecek za naszych zmarłych
  4. Dzieci i młodzież mogą jeszcze nabywać w zakrystii skarbonki wielkopostne Caritas i zaoszczędzone pieniądze przekazać na potrzeby biednych i seniorów naszej diecezji
  5. W sobotę 18 marca o godz. 19.30 dekanalne czuwanie młodzieży w Zdzieszowicach; p. św. Antoniego
  6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Agnieszka Paczuła z Lichyni i Łukasz Szczakiel ze Strzelec Opolskich – zapowiedź I
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 70, 74 i 78;   z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 42, 44 i 46   *  plan rekolekcji