Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 19 października 2014 r.

Poniedziałek – 13 października; wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + ojca Jerzego Bomba, matkę Marię Cedzich, Gertrudę i Agnieszkę Czernek oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + matkę Rosę, ojca Emila Syrek, ++ rodziców Wiktora i Marię Roter, brata Wilhelma, za wszystkich ++ z rodzin Syrek, Roter, Jarosz, Olek, Bryłka i Sklorz, za + Stefanię Dziuba, Andreasa Jarosz, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 14 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Alfonsa i Martę Buchta, Wiktora i Gertrudę Kopyra, dwóch braci, siostrę oraz za ++ z pokrewieństwa Buchta, Kopyra i Kalutza

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Ludmiłę i Józefa Paterok oraz za ++ z pokrewieństwa Paterok, Wilkowski, Ordon i Zmuda

Środa – 15 października; wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

6.45 Za + Jadwigę Latiszew, Mariana i Agnieszkę Gazda, Augusta i Marię Latiszew, Alfonsa Latiszew, Jerzego Kostoń, Wilhelma Świdrak oraz za ++ z pokrewieństwa Latiszew, Gazda i Świdrak

17.00 Różaniec i Msza św. Za Franciszka Mróz, jego rodziców Antoniego i Elżbietę Mróz, za ++ Różę Matuszek i Tomasza Kąski, za ++ z rodzin Mróz, Matuszek, Paterok, Zgraja i Kąski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 16 października; uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska

17.00 Różaniec i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Emilię i Franciszka Kroker, Marię i Józefa Cedzich, dziadków z obu stron, siostrę zakonną Elifę, Jana Daniel, Ernesta Panek, Teodora Prusko, Teresę i Franciszka Majnusz, Genowefę i Gerarda Mróz, Marię Kalisz, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich i Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 17 października; wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. szkolna. Za + Marię Jędrzejko w 1 rocznicę śmierci

18.30 Różaniec i Msza św. Za + syna Joachima Imiela, Zofię i Sebastiana Marek, + syna, córki i zięciów, za ++ Elżbietę i Gerharda Imiela, ++ dzieci i zięcia, za ++ dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z rodzin Marek, Nowak, Imiela i Pinkawa oraz za dusze opuszczone

Sobota – 18 października; święto św. Łukasza Ewangelisty

7.00 Za + Jana Wiatr w miesiąc po śmierci

8.00 Różaniec i Msza św. Za + męża i ojca Andrzej Kocurek, rodziców Elżbietę i Karola Komander, ojca Gintera Kocurek, szwagra Bernarda oraz za wszystkich ++ z rodzin Kocurek, Komander, Gamon i Hajsz oraz za dusze czyśćcu cierpiące

17.00 Zalesie Śląskie. Okazja do odpustowej spowiedzi św.

Niedziela – 19 października; XXIX Niedziela Zwykła; odpustowa w naszej parafii

7.00 Za + syna Joachima Kulpok, jego ojca, dziadków z obu stron, chrzestnego, za wszystkich ++ z rodzin Kulpok, Warzecha, Jochem i Pelc

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności i MBNP, jako podziękowanie i z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Paczuła oraz za ++ rodziców Marię i Jana Paczuła, brata Jerzego, rodziców Marię i Stefana Jaskóła

11.00 Zalesie Śląskie. Suma odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej : za żyjących i zmarłych parafian

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec i nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej, naszej głównej patronki ( I )


1. W imieniu Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów i sióstr zakonnych składam serdeczne Bóg zapłać za dary z plonów ziemi; także za ofiary składane na Fundacje Dzieła Nowego Tysiąclecia

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny ku czci naszej głównej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Sumę odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi emerytowany ks. prob. Antoni Komor z Opola

3. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje święte

4. Gorąco zachęcam do zamawiania Mszy św. na nowy rok i do uczestnictwa w Różańcu świętym

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu o przygotowanie kościoła, placu kościelnego i parkingu do uroczystości odpustowej prosimy rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok D m. 10, 11 i 12 oraz blok 13, m. 1, 2 i 3; z Lichyni – ul. Wolności, nry 17, 19 i 27