Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 19 września 2021 r.

Poniedziałek – 13 września; wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Elżbietę i Bernarda Skoluda oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za ++ rodziców Małgorzatę i Ryszarda Przybyła, Gabrielę i Antoniego Giersch, ich rodziców i rodzeństwo, siostry Różę i Teresę, kuzynki Irenę, Marię i Barbarę, kuzyna Jana, Rufina Proksza, ciotkę Elżbietę oraz za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 14 września; święto Podwyższenia Krzyża Świętego

6.45 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Kiedos oraz za ++ rodziców Marię i Piotra Kiedos, siostrę Urszulę i jej męża Alfreda, + ojca Alfreda Burzan, za ++ z rodzin Kiedos, Grzywocz i Pogoda

17.00 Lichynia. Za + Franciszka Prusko, rodziców Józefa i Mathildę Drońka, brata Jakuba, Marię i Agnieszkę oraz za ++ z rodziny Drońka

Środa – 15 września; wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

6.45 Za ++ Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek, Józefa i Ingę Tiszbierek, Józefę Cedzich, za ++ z rodzin Majnusz, Gasz, Tiszbierek i Cedzich oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 16 września; wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, synów Franciszka i Stefana, córki Łucję i Marię, synowe Marię i Klarę, zięciów Henryka, Jana i Gerharda, wnuków Ryszarda i Jana, Konrada i Gertrudę Konieczny, syna Helmuta, zięcia Henryka Skowronek, Pawła i Brygidę Goldner oraz za dusze ++ z pokrewieństwa Flaszer, Konieczny i Matuszek  ( Dz. )

Piątek – 17 września

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Adelajdę i Adolfa Wilkens, Hildegardę i Maksymiliana Paczula, Marię i Henryka Sieradzki oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Jaskóła

Sobota – 18 września; święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

7.00 Za + Marcina Fedyczkowskiego, Lucjana Madaler, Jana i Helenę Błoniarz oraz za ++ z rodzin Madaler,  Błoniarz,  Greif  i  Bubała

7.30 Za ++ rodziców Marię i Ludwika Witka, ++ dziadków Jana i Julię Witka, ++ teściów Monikę i Józefa Skornia, za ++ wujków Jana, Józefa, Karola i Gerharda oraz za ++ z pokrewieństwa Witka, Skornia,  Janczura  i  Garbas

Niedziela – 19 września; XXV Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Marię i Józefa Gazda oraz za ++ z pokrewieństwa Gazda i Gołasz

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Leona i Hildegardę Szablicki, Ericha i Stefanię Sojka, za ++ z pokrewieństwa Szablicki, Gasz, Sojka, Domin, Miczka i Nowak oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie  w rodzinie

10.30 Za ++ rodziców Magdalenę i Wilibalda Tiszbierek, Ludwika Waloszek oraz za ++ z pokrewieństwa Waloszek i Tiszbierek           

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. W imieniu sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny, Poręby i Leśnicy składam serdeczne Bóg zapłać za złożone dary i ofiary dożynkowe; także za składane dzisiaj ofiary do puszek na potrzeby uchodźców z Afganistanu
  2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
  3. W przyszłą niedziele kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii 
  4. Na Górze św. Anny dożynki diecezjalne : Msza św. o godz. 11.00; część artystyczna o godz. 14.00
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Ujazdowskiej, nry 2, 4 i 10;       z Lichyni – z ul. Lompy nr 4 oraz z ul. Ogrodowa, nry  9a  i  12

* Lichynia. Zbliża się okres jesienno – zimowy. Gdyby ktoś był w posiadaniu zbędnego, suchego drzewa na opał do tutejszego kościoła, to proszę o informację